Šéf Interu se po derby zlobil na trenéra

Moratti

26/11/02 (www.idnes.cz) - Šéf italského fotbalového klubu Inter Milán Massimo Moratti obvinil trenéra Hectora Cúpera, že jenom on je zodpovědný za sobotní porážku v městském derby s AC. Moratti napadl koučovo rozhodnutí nechat ve šlágru víkendu odpočívat několik hráčů, mimo jiné argentinské hvězdy Hernána Crespa a kapitána Javiera Zanettiho. "Hned jak jsem viděl sestavu, věděl jsem, že to pro nás nedopadne dobře," řekl Moratti listu Corriere dello Sport.

Cúper šetřil opory týmu před středečním duelem Ligy mistrů proti Newcastlu.

"Hráči samozřejmě jsou unaveni, ale je absurdní nechat jich odpočívat tolik najednou," zlobil se funkcionář. Inter prohrál 0:1 gólem Serginha z 12. minuty a ztratil druhé místo v tabulce. "I kdybychom remizovali, nic by to na situaci nezměnilo. Cúper musí pochopit, že takový zápas se musí vyhrát. S tím nejlepším, co Inter má, by se nám to povedlo," je si jist Moratti.

Cúper své rozhodnutí vysvětlil tím, že argentinští hráči byli unaveni po reprezentačním zápasu s Japonskem. Moratti však tento argument nepřijal. "Chápu, že mají závazky k národnímu týmu. Oni by však měli vědět, že na ně máme své požadavky. Proto by se měli snažit šetřit energií. Proč hráli za Argentinu devadesát minut?" zakončil svůj roztrpčený výlev Moratti.

Autor: Lukáš Pekárek

62x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy