Mourinho: Maiconův distanc jsem očekával

Mourinho

29/11/09 - "Zklamaný? Rozhněvaný? Ne, jen přemýšlím o dnešním zápase," řekl José Mourinho na předzápasové konferenci před dnešním zápasem Interu Milán s Fiorentinou. Barva - Inter je minulostí a jedinou věcí, kterou se momentálně Mourinho zaobírá je dnešní odpolední duel. "Chceme vyhrát. Jsme na prvním místě tabulky, máme pět bodů náskok a chceme mít po dnešním zápase tu samou výhodu. Abychom nemuseli přemýšlet nad tím, jak bude hrát druhý tým tabulky, musíme našeho soupeře porazit. Fiorentina přijede na San Siro bez nějakého většího tlaku, protože si myslím, že je to tým, který bude bojovat o třetí čtvrté místo. Nevím, jestli bude Fiorentina posilněna svým úspěchem v LM, kdy postoupila do druhé fáze, nebo na jejím výkonu bude stín posledních nepodařených zápasů s Parmou a Neapolí."

Mourinho odmítl hovořit o budoucnosti Interu v letošním ročníku LM: "Nechci se o tom bavit ne proto, že jsme prohráli. Po vítězstvím v Kyjevě jsem se choval úplně stejně. Nebyl jsem fenomén po tom zápase, nejsem ani to, co o mě říkají po porážce v Barceloně."

Dalším horkým tématem, které přímo vybízí novinářek otázkám, je dvouzápasový trest pro Maicona a rozhodnutí hrát v příštím kole na Stadio Olimpico v Turíně navzdory rasistickým urážkám Maria Balotelliho místních fans. "Očekával jsem, že se bud hrát jinde. Očekával jsem i trest pro Maicona. Jsem zklamaný, protože se budeme muset obejít dvě utkání bez našeho hráče, ale jsem rád, že se bude hrát v Turíně na Stadio Olimpico, protože chci čelit Juve na jejich stadionu a ne někde jinde. Odvolám své hráče ze hřiště, jestliže budou ty pokřiky pokračovat? Jestliže trenér Interu stáhne hráče ze hřiště, tak možná bude jeho tým diskvalifikován."

Všichni zdraví hráči jsou nominováni, ale Wesley Sneijder je stále ve stavu zraněných. "Očekával jsem, že bude schopen ve Španělsku nastoupit, ale nestačil se včas uzdravit. Nebude hrát ani dnes. Možná až v sobotu."

Mourinho byl tázán, zda je spokojený s výkony Samuela Eto´a. "Jsem se svým týmem spokojený. Je na špici s pětibodovým náskokem, v LM je ve velmi těžké skupině na druhém místě a hraje doma, takže by možná mohl skončit i první. Trenér může být s tímto týmem spokojený, s týmem, který odehrál 18 kvalitních utkání a vstřelil hodně branek. Eto´o je součástí tohoto týmu, takže jsem spokojený."

Autor: Michal Müller

Zdroj: Inter.it

255x
Související zápas
Neděle 29/11/09 15:00
Serie A, 14.kolo
INTER
FIORENTINA
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2022 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy