Mourinho: Arnautovič má rozum dítěte

Mourinho

05/01/10 - Dárky jsou rozbalené a po cukroví ani památky. Po vánoční přestávce se opět naplno rozbíhá Serie A. Zítra Inter hraje v 18. kole italské ligy na půdě Chieva. Dnes se konala tisková konference.

"Nemám rád přestávky a jestliže je máme, tak preferuji krátké, jako byla tato, takže jsem rád, že se opět vracíme ke hře," řekl José Mourinho. "V Abu Dhabí jsme pracovali dobře a přátelský zápas také splnil svůj účel, protože jsme nevypadli ze zápasového tempa. Na zítřejší zápas jsme připraveni a nečiní nám problém začít ve 12:30."

Inter jede do Chieva i s novou posilou - Goranem Panděvem, kterého Mourinho popisuje jako "moderního, víceúčelového útočníka, který může hrát i za útočníky, vlevo i vpravo, který byl trénován dobrým trenérem Delio Rossim a myslím, že je takticky vyspělý. Bude se muset ovšem dostat zpět do zápasového tempa, ale nemyslím, že by měl problém adaptovat se na hru Interu. Ano, myslím, že bude zítra debutovat, ale nevím, jak dlouho bude hrát. Nevím, jak dlouho mu bude trvat, než se dostane do zápasového rytmu, ale já říkám, že v těchto situacích je nejdůležitější psychologický aspekt. Goran nebude možná v top kondici, ale bude mít velkou chuť do fotbalu."

"Sneijder hrál den poté, co přišel do Interu, ale Panděvova situace je jiná. Wesley odehrál za Real pár zápasů a také za reprezentaci, zatímco Goran hrál jen jednou za Makedonii. Sneijder přišel do týmu za situace, kdy jsme neměli v záloze moc na výběr, v útoku moc problémů nemáme, ale jsem opravdu rád, že tu je, protože ho mám opravdu rád."

Inter odehraje první soutěžní utkání v sezóně bez potrestaných Stankoviče a Motty, Cambiasso a Krhin jsou zranění. Mourinhovi to ale starosti nepřidává. "Zanetti, Vieira a Sneijder jsou tři záložníci, ale je tu také Stevanovič a Crisetig. Chivu a Quaresma můžou také hrát v záloze. Budeme hrát s těmi, které máme k dispozici. Nebudeme z toho dělat drama."

Co se týče transferů, Mourinho potvrdil, že odchod Patricka Vieiry je na spadnutí. "Myslím, že je zde malá možnost, že zůstane s námi."

"Marko Arnautovič je skvělý kluk, ale má rozum dítěte. Jeho nejlepší přítel je na tom stejně, což není snadné... Dnes Arnautovič přijel v 9:30, tři hodiny před tréninkem, a zaslouží si být v nominaci..."

Na konci tiskovky se novináři zeptali na Mourinhovy komentáře, že se vrátí do Anglie: "Miluji anglický fotbal, život v Anglii a je pravda, že se chci vrátit," říká Mourinho. "Kdy? Nevím, ale nikdy neodcházím od rozdělané práce. Nikdy neodcházím od projektu v půli jeho realizace. Konec řečí. Je mi v Interu dobře a zůstanu zde do roku 2012."

Nominace

1 Francesco Toldo, 12 Julio Cesar, 21 Paolo Orlandoni - 2 Ivan Ramiro Cordoba, 6 Lucio, 13 Maicon, 23 Marco Materazzi, 25 Walter Samuel, 26 Cristian Chivu, 29 Giulio Donati - 4 Javier Zanetti, 7 Ricardo Quaresma, 10 Wesley Sneijder, 14 Patrick Vieira, 28 Alen Stevanovic, 48 Lorenzo Crisetig - 22 Diego Milito, 27 Goran Pandev, 45 Mario Balotelli, 89 Marko Arnautovic

Autor: Michal Müller

Zdroj: Inter.it

654x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy