Balotelli: Problém s Mourinhem nemám

Balotelli

11/02/10 - Inter Milán remizoval v dohrávce 22. kola italské ligy s Parmou a trenér černomodrých José Mourinho říká, že remíza je zasloužená. "Inter šel na trávník s cílem zvítězit. Ale věděli jsme, že nás po zápase Coppa Italia a duelu s Cagliari nečeká nic lehkého."

"Udělali jsme vše, abychom v první půli vstřelili branku a po zbytek zápasu utkání kontrolovali. Parma skvěle bránila a Mirante předvedl tři čtyři kvalitní zákroky, ve druhé půli to bylo více vyrovnané a mnoho malých epizod ovlivnilo zápas, dva góly, vyloučení, zranění Materazziho nemožnost dalšího střídání."

Parma - Inter 1:1. Dva body jsou ztraceny, jeden získaný, ale José Mourinho nehledá žádné výmluvy. "Na své hráče se vůbec nezlobím. Jsem spokojený, protože moji hráči odehráli dobrý zápas, dobře k němu přistoupili. Požádal jsem je, aby tak hráli a oni mě poslechli. Myslím, že si Parma za svůj způsob boje a za projevenou agresi na hřišti bod zaslouží. Každý zápas je těžký a remíza není katastrofou, když vezmeme v potaz, jaký máme náskok před našimi soupeři. Bylo zřejmé, že vítězství je velmi důležité, ale získaný bod je bod navíc. V pořádku."

Panděv, Milito a Eto´o se vraceli zpět, když neměl Inter míč po kontrolou, aby podpořili svůj tým v defenzívě. "Jsem spokojený se svými útočníky. Jsem zklamaný, že jsme inkasovali ze standardní situace, hodně problémů nám dělal extrémně rychlý Biabiany. Rozhodl jsem se vystřídat Cordobu, protože Materazzi může být při standardních situacích hodně užitečný. Marco byl dnes příkladem pro mladé hráče. Zůstal na hřišti navzdory bolesti, když se zranil."

Marco Materazzi je také přítelem Maria Balotelliho, který vstřelil vyrovnávací gól 120 vteřin poté, co přišel z lavičky náhradníků. "Nemá cenu bavit se o jeho talentu, protože se nedá popřít. Pravdou je, že můj poslední problém s ním byl kvůli tomu, že se kvůli ztrátě kontaktních čoček nemohl zapojit do bránění rohu. Dnes Materazzi s nataženým svalem běžel padesát metrů, aby vypomohl obraně. Tyto malé detaily se v mém způsobu práce hodně cení."

Julio Cesar nebyl tak zaneprázdněný jako jeho brankářský protějšek Mirante, ale v bráně se rozhodně nenudil. "Důležitý zákrok byl proti Biabianyho střele," připomněl Cesar situaci z druhého poločasu. "Byl to vyrovnaný zápas a bod je o.k.. Odjíždíme z Parmy trochu smutní, protože jsme chtěli vyhrát a zvýšit náskok. Nyní se soustředíme na Neapol. Mirante byl dnes skvělý. Všechna čest. Všichni hráči soupeře byli dnes velice motivovaní."

V hlase a výrazu Estebana Cambiassa bylo jasně patrné zklamání. "Remíza je spravedlivá, jejich brankář měl dnes den. Své jsme odvedli, ale soupeř si zaslouží také uznání. Jsme zklamaní. Bojovali jsme až do konce."

Esteban se na posledních pár minut posunul na post stopera kvůli zranění Materazziho. "Je mi ho líto. Bude nyní nějakou chvíli mimo, není to dobré. Děkujeme mu, za to, co odvedl."

Cambiasso si myslí, že psychická kondice je stejně důležitá jako fyzická. "Jsem přesvědčený, že fyzická připravenost je ovlivněna psychickou formou. Myslím, že naše celková kondice je v tomto období excelentní."

Javier Zanetti má k zápasu také co říct. "Parma hrála svůj zápas, my jsme chtěli vyhrát, ale neuspěli jsme."

"Jejich protiútoky, speciálně ty vedené Biabianym, nám dělaly velké problémy. Biabiany má před sebou velkou budoucnost. Dnes to nebyl lehký zápas."

Zanetti měl na levé ruce speciální kapitánskou pásku věnovanou památce prvního kapitána Interu, který zemřel v pondělí. "Je věnována Nani Franzosimu. Byl prvním kapitánem tohoto velkého klubu. Myslíme na něj a na jeho rodinu."

Mario Balotelli byl jediným střelcem Interu proti Parmě. "Jsem spokojený tak napůl. Mohlo by to být jinak, kdyby se mi povedla ta střela z voleje."

Balotelli byl tázán, zda bude někdy slavit svůj gól v narážce na to, že SuperMario v poslední době své góly nijak zvlášť neoslavuje. "Ve finále Mistrovství světa budu slavit."

Mladý Ital říká, že nemá s José Mourinhem žádný problém. "Ne, není to problém. Občas máme každý jiný názor, ale to je proto, protože chci hrát každý zápas. Cítím se hůř, když nehraji. Ale to je normální."

Autor: Michal Müller

Zdroj: inter.it

350x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy