Mourinho: Jde tu o Inter, ne o Chelsea

Mourinho

16/03/10 - José Mourinho věří, že jeho tým nemá žádnou výhodu proti Chelsea. Čech a Hilário jsou zranění, chytat bude Ross Turnbull.

"Ta story o třetím brankáři vůbec nic neznamená. Pamatuji si, když jsem trénoval Chelsea, tak jsme hráli proti Barceloně s třetím brankářem v brance. Čech a Cudicini byli mimo, Hilário debutoval a na Stamford Bridge jsme porazili Barcelonu a na Nou Campu jsme s ní remizovali. To není nějaký vymyšlený příběh, to se stalo."

"Nevím, v jaké sestavě nastoupí. Mám pár pochybností. Mezi Ricardem a Alexem, Zhirkov a Malouda vlevo, Malouda vepředu s Anelkou. Ancelotti má pravděpodobně také pár pochybností o mém týmu. Můžu říci, že Julio Cesar, Maicon, Lucio, Samuel, Zanetti a Milito budou hrát. Mám pár pochybností o Carlově týmu, takže mu také nechám pár otazníků."

Co pro Mourinha znamená přivézt Chelsea a jaké to bude porazit Chelsea? "O Chelsea v tomto případě nejde. Jde tu o Inter, který se může dostat do čtvrtfinále, dlouho tam nebyl, a jestliže se tam dostaneme - bude to dobré. Nic víc. Nemusím Chelsea nic dokazovat, hráčům či fanouškům. Vztah k Chelsea mám skvělý. Štěstí pro mě a pro Chelsea je perfektní stav. Ten ale zítra nemůže nastat."

"Jedinou věc, kterou mohu udělat, je připravit se na zápas, jak je v mých silách, namotivovat hráče, co to půjde, číst hru co možná nejlépe a udělat vše pro to, aby se Inter dostal do čtvrtfinále."

Mourinho, který je znám svými běhy poděl postranní čáry po velkých vítězstvích, potvrdil, že to bude méně prožívat, když jeho tým postoupí. "Ano, budu se krotit, protože je to Chelsea. Ale nebudu se krotit ve svém profesionalismu a touze po vítězství. Udělal jsem vše, abych připravil hráče. Viděl jsem Chelsea na DVD sedmkrát, takže jsem si nespletl svou touhu po vítězství s city k bývalým hráčům a bývalému klubu."

"Cítím se tu jako doma. Otevřu dveře a projdu jimi. Jdu do dalších dveří a dalších a vidím lidi, co znám. Hráči samozřejmě nemohou přijít, protože se připravují na utkání. Opakuji, během zápasu neznám nikoho. Před a po zápase tyto lidi miluji, ale ne během zápasu."

Inter neodehrál zrovna nejpovedenější generálku, když v pátek podlehl Catanii 3:1. "Myslím, že nás to neovlivní. Zítra je to jako malé finále."

Bude José po zápase stále The Special One, i když Inter prohraje? Myslím, že stále budu trénovat i sedmdesáti letech, protože chci trénovat tak dlouho jako Trapattoni. To je má motivace, takže zítra po zápase budu stále The Special One."

Nominace Inter - Chelsea

1 Francesco Toldo, 12 Julio Cesar, 21 Paolo Orlandoni - 2 Ivan Cordoba, 4 Javier Zanetti, 6 Lucio, 13 Maicon, 23 Marco Materazzi, 25 Walter Samuel, 39 Davide Santon - 5 Dejan Stankovic, 7 Ricardo Quaresma, 8 Thiago Motta, 10 Wesley Sneijder, 11 Sulley Muntari, 17 Mariga, 19 Esteban Cambiasso - 9 Samuel Eto'o, 22 Diego Milito, 27 Goran Pandev.

Autor: Michal Müller

Zdroj: Inter.it

486x
Související zápas
Úterý 16/03/10 20:45
Liga mistrů, Osmifinále 2.z
CHELSEA
INTER
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy