Mourinho: Moratti pro mě hodně znamená

Mourinho

21/05/10 - Po Javieru Zanettim, Wesleyem Sneijderovi a Estebanu Cambiassovi přišel na řadu i trenér černomodrých José Mourinho.

Zítra se utkáte se starým přítelem Louisem van Gaalem.

"Pracoval jsem s ním tři roky. Bydleli jsme padesát metrů od sebe. Pojí mě s ním zvláštní pouto. Byla to pro mě čest s ním pracovat. Od van Gaala jsem se naučil, že musíte pracovat hodně tvrdě, abyste dokázali vyhrávat. Nezapomenu na něj. Je to skvělý člověk. Řekl, že hrajeme defenzivně? Nemyslím, že by van Gaal viděl hodně našich utkání ...

Už cítíte na sobě ten tlak velkého zápasu?

"Budu ho cítit zítra. Znám se. Zítra se vzbudím a řeknu si "wow". Za pár hodin budu hrát finále LM. Srdce se rozbuší trochu rychleji a tělesná teplota stoupne, všechno skončí, až vystoupíme z autobusu. U hráčů to bude to samé."

Zvěsti o vaší budoucnosti v Realu Madrid?

"No problem. Už jsem řekl, že když hrajete finále LM, tak myslíte pouze na něj. Hrát finále je sen, ne posedlost. Zítra po zápase je pro každého po všem. Dovolená na pláži, v horách. Pak Mistrovství světa, ale v tuto chvíli myslí každý jen na finále."

Je to váš poslední zápas na lavičce Interu?

"Až zápas zítra skončí, nemohu říci, že byl poslední. Příští týden se rozhodnu. Není lehké opustit přátele, ale nemůžete dělat rozhodnutí hned po zápase. Ve finále s Portem v roce 2004 jsem už věděl, že budu koučem Chelsea. Zítra to nebude to samé."

Toto finále je nejdůležitější zápas pro Inter za posledních 45 let. Je to také ten nejdůležitější zápas pro Josého Mourinha?

"Ano, ano. Je to vždy ten další zápas. Další zápas je pro mě vždy ten nejdůležitější. Tento zápas je posledním utkáním v této sezóně a je to zápas, kdy můžeme získat důležitou trofej. Je normální chtít vyhrát. Pro fanoušky to bude také fantastický zápas. Mnoho z nich nevidělo nikdy Inter tuto soutěž vyhrát."

Bude hrát zítra Panděv?

"Budeme hrát jako tým. Nemyslím na hráče, kteří budou hrát. A také nepřemýšlím o tom, kdo dá gól či ne. Jestliže vyhrajeme, vyhraje tým. Jestliže prohrajeme, prohraje tým. Nemyslím na jednotlivce."

Ovlivní omyly rozhodčích v minulých zápasech toto finále?

"Inter se dostal do finále poté, co hrál šedesát minut o desíti, ačkoliv měl hrát v jedenácti. Co se stalo v zápase Fiorentina-Bayern či Manchester-Bayern není důležité. Není tu ve fotbale žádné kompenzační pravidlo. Omyly rozhodčích v minulých zápasech se nepočítají. Zítra bude chtít Inter vyhrát, Bayern také. I rozhodčí budou chtít vyhrát. Toto je jako světové finále, každý, kdo se ho účastní, chce odvést skvělou práci. Rozhodčím věřím. Tento zápas je důležitější než finále MS."

Co víte o Realu Madrid?

"Nevím o něm nic, neznám jejich filosofii, jejich projekt. Znám jen jejich historii. A také mě to nezajímá, protože zítra hraje finále Inter. Dnes jsme trénovali v tréninkovém centru Realu a já jim děkuji za jejich ochotu."

Je pro vás důležité MS klubů?

"Je to důležité pro klub, protože klub může říci, že je mistr světa. Ale pro mě to důležité není. Pro mě je LM fotbalovým Eldorádem."

Prezident Moratti dnes mluvil o tom, jaké je to štěstí být v Madridu.

"Prezident Moratti pro mě hodně znamená. Děkuji mu, že mě sem před dvěma lety přivedl. Doufám, že ho zítra uvidím rozesmátého. I s trofejí. Brečet radostí. Rád bych viděl jeho fotku spolu s trofejí vedle fotky svého otce v Appiano Gentile."

Autor: Michal Müller

Zdroj: Inter.it

518x
Související zápas
Sobota 22/05/10 20:45
Liga mistrů, Finále
BAYERN MNICHOV
INTER
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy