Inter Balotelliho zřejmé prodá do City

Balotelli

25/07/10 - Schyluje s k prodeji Maria Balotelliho do Manchesteru City a italské deníky bijí na poplach. Ptají se, zda je správné, aby nejnadanější Ital poslední doby opouštěl svou zemi a zda Inter nebude litovat. Bývalý trenér Interu Gigi Simini si myslí, že nerazzurri dělají chybu. "Balotelli by mohl být jednoho dne nejlepším fotbalistou na světě a určitě má větší cenu než 35 milionů euro." Podle spekulací by právě tuto sumu měl Moratti od klubu, který vede další bývalý kouč černomodrých Roberto Mancini, inkasovat.

Jednání probíhají docela dlouho a Mancini za to Morattiho kritizoval. Prý se snaží z prodeje získat co nejvíc peněz, protože ví, že za anglickým klubem stojí bohatý majitel. Moratti se tímto prohlášením nenechal vykolejit a řekl, že Balotelliho pod cenou rozhodně prodávat nebude a že je přirozené, že Mancini hájí zájmy svého současného chlebodárce.

Balotelli odejde z Interu nejenom kvůli tomu, že za něj klub získá velké peníze ale také kvůli svým problémům. Vznětlivý hráč si proti sobě poštval kabinu a dá se říct, že za ním ze spoluhráčů nestojí prakticky nikdo. Na otázky, co říkají tomu, že Supermario může odejít, většinou odpovídají, že on sám musí vědět, zda je to pro něj dobře. Nikdo neřekne, že je to velká škoda a že by měl v Miláně určitě zůstat.

"Mario je složitý chlapec," pokračuje Simoni. "Je těžké ho pochopit. Musí prokázat, že je šampión nejenom na hřišti ale i v hlavě. Pokud ho ani Javier Zanetti, který je skvělý kapitán, nedokázal zvládnout... Je to na Morattim, ale nemyslím, že by pro toho kluka byla v Miláně budoucnost."

Inter odlétá do USA na letní přípravu. Protože k Balotellimu přestupu ještě nedošlo, jede syn ghanských emigrantů také. Na otázku novinářů, co by vzkázal fanouškům Interu, odpověděl: "Jedu na dovolenou." Je tak zřejmé, že se svým odchodem počítá. Ani nový trenér Rafael Benitez nejeví velký zájem, si hráče udržet. "Balotelli? Uvidíme..." řekl Španěl novinářům. Podle hráčova agenta Mina Raioly by se měl transfer dokončit nejpozději v úterý. Paradoxně první zápas odehrají nerazzurri v zámoří právě proti Manchesteru City.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: football-italia.net/fcintermilano.com

490x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy