Moratti: Výměna Ibrahimoviče byla štěstím...

Moratti

21/03/11 - "Nikdy jsme neměli tak pozitivní druhý poločas v sezoně jako byl tento," prohlásil prezident a majitel klubu Massimo Moratti. "Jsme stále pozadu a nesmíme se nechat unést, ale můžeme říct, že už jsme udělali to, co jsme měli udělat. Od MS klubů v Abu Dhabi se tým změnil, ve hře i ve výsledcích a to je to, co je nejvíce zajímavé. Ted musíme jít dál, tak jak jsme a uvidíme, jak daleko se dostaneme."

Na řadě je derby. "Bereme zápasy tak jak přicházejí. Jsem velmi potěšen hráči a Leonardem, který se dokázal dokonale usadit v klubu. Přinesl to, co jsme potřebovali, týmového ducha. Už jsme s ním teď spokojen, ale jako fanda a jako všichni fandové doufám, že budu ještě víc."

Velkou formu má Samuel Eto'o. "Je to výjimečný hráč. Inter neměl moc často takového útočníka, který by mu poskytoval tolik radosti během a po zápase. Myslím, že bychom měli být vděčni za jeho profesionalitu, jeho osobnost a jeho obětavost, kterou možná nečekáte, v člověku jako je on. Výměna za Ibrahimoviče byla .... štěstí pro nás." Morattiho potěšil také Cristian Chivu. "Opravdu ho chci dnes pochválit za to, jak dobře hrál."

Myslel si prezident, že když změní trenéra, bude už v této době jen dva body za AC Milán? "Upřímně musím říct, že jsem žádné specifické plány neměl, ale měl jsem velkou důvěru v Leonarda. AC je stále před námi a bude to těžké derby pro oba týmy." Chybět bude rossoneri hlavní hvězda Zlatan Ibrahimovič. Bývalý hráč Interu nemohl hrát kvůli červené kartě a jeho tým i možná kvůli tomu prohrál v Palermu. Trest má celkem na tři zápasy.

"Jaké obavy mám z AC? Všechny - jejich zkušenosti, schopnost zůstat v pohodě pro velké zápasy a také mám obavu z toho, když někdo řekne, že jsme favority, protože pak jdete na hřiště s jiným myšlením. Pokud se mě na toto někdo zeptá, tak říkám, že favority nejsme... samozřejmě," usmíval se Moratti.

Primavera

O přestávce zápasu s Lecce, ukázali divákům na San Siru trofej pro vítěze mezinárodního turnaje ve Viareggiu mladící z Primavery. V týmu patřili k důležitým hráčům dva Češi - Kysela a Jirásek. "Jsem na každého z vás mimořádně hrdý," řekl prezident. "Nebylo lehké dosáhnout takového úspěchu vzhledem k velkému počtu odehraných zápasů v různých soutěžích. Mnoho z vás možná v budoucnu budou dobře reprezentovat Inter, doufám, že budete pořád hrát naplno. Zasloužíte si aplaus celého stadionu."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Inter.it/FCInterMilano.com

457x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy