Julio Cesar: Na snížení platu jsem nemohl přistoupit

29/08/12 - Červencové angažování Samira Handanoviče znamenalo pro fanoušky Interu jasnou zprávu. S Juliem Cesarem klub již nepočítá. Co tomu ale předcházelo? Inter se musí bránit ekonomické krizi, UEFA zavedla přísná finanční pravidla a navíc se nerazzurri neprobojovali do milionářské Ligy mistrů. To vše znamená, že klub musí omezit výdaje.

Moratti zvolil takovou cestu, že v týmu budou pouze hráči, kteří nebudou mít příliš velký plat. Pár hráčů ze starého týmu, který vyhrál Ligu mistrů a kteří nepodávali až tak dobré výkony, muselo odejít. Někteří přistoupili na snížení platu, například Cristian Chivu. Brazilský gólman však takovouto nabídku odmítl. Pokud se navíc podíváme na jeho klesající úroveň formy, není už ani jedničkou v brazilské reprezentaci, je logické, že se nerazzurri začali poohlížet po jiném brankáři. Julio Cesar však z klubu odejít nechtěl, platnou smlouvu měl ještě na další dva roky s příjmem 4,5 milionu euro za sezonu, který jinde určitě nedostane.

Julio Cesar se přiznal: "Inter mi nabízel snížení platu, ale žádný hráč v mé situaci by na to nepřistoupil," řekl 32letý gólman. "Nejsem pokrytec, klidně o tom můžu mluvit otevřeně. Byla to těžká situace pro obě strany." Možná až v srpnu, kdy nebyl povoláván na zápasy ani jako náhradník, Juliu Cesarovi došlo, že udělal chybu. Od klubu to sice bylo hodně tvrdé, ale pokud hráč nepřistoupí na podmínky, které mají být v týmu pro všechny stejné, není to týmový hráč. Kdyby Brazilce Stramaccioni dával aspoň na lavičku, Julio Cesar by patrně v klubu přeci jenom zůstal, když však vůbec nechytá a klub ho doslova ignoruje, je jasné, že chce pryč.

Paradoxem na tom všem je, že v Queens Park Rangers nyní dostane patrně ten samý plat, který mu nyní Moratti nabízel. Kdyby hned na začátku přijal nabídku na snížení, nemusel se stěhovat a všichni mohli být spokojení. Snad. Otázkou je, jak by si vedl v bráně. V posledních sezonách měl potíže se zády a je možné, že se na jeho výkonech negativně projevují.

"S Interem jsme dohodnutí na ukončení smlouvy. Děkuji prezidentu Massimu Morattimu za sedm báječných sezon, které jsme spolu strávili. Žádal jsem ho, zda bych nemohl před zápasem s AS Řím tento víkend přijít na hřiště a rozloučit se se všemi fanoušky. Bylo by to pěkné gesto a nemyslím si, že to prezident odmítne."

V londýnském klubu by měl Brazilec brát 2,5 milionu euro. Smlouva je pro něj připravena na čtyři roky. Od Interu by měl dostat ještě zlatý padák, jehož výše není známa.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: FCInterMilano.com/football-italia.net

573x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy