Stramaccioni: Doposud náš nejlepší výkon

01/11/12 - "Nejlepší věcí na tomto týmu je to, jak se zlepšuje. Dnes to byl náš doposud nejlepší výkon, který jsme předvedli," tak začal s hodnocením zápasu 10.kola trenér Interu Andrea Stramaccioni. Jeho svěřenci porazili Sampdorii Janov 3:2. "Vytvořili jsme si spoustu šancí a jejich úvodní gól přišel po nedorozumění mezi Samuelem a Ranocchiou. Byl to smolný incident, ale celkově musím mým hráčům pogratulovat. Inter je na vzestupu."

"Druhý poločas byl dokonalý. Viděl jsem náš hlad po vítězství, nic jsme nevypustili, to je skvělé. Takto musíme pracovat dál. Naší silou je celý tým, dnes to byla znovu týmová práce." Sestava byla tvořená třemi útočníky - Militem, Palaciem a Cassanem. "Bylo to netradiční, nikdo z těch tří není zvyklý hrát na větším prostoru. Diego pracoval víc ze středu a Cassano a Palacio se pohybovali za ním."

V sobotu je na programu fanoušky velmi očekávané utkání - Derby d'Italia. Díky prohře Neapole se nerazzurri posunuli v tabulce na druhé místo a tak se v Turíně utkají momentálně dva nejlepší týmy soutěže. Bianconeri vedou o čtyři body a i v případě prohry, zůstanou na prvním místě. "Nikoho jsem před tímto zápasem nešetřil. Je to možná kvůli tomu, že jsem v lize nový a takto ty věci vidím," usmíval se nejmladší kouč Serie A. "Kdybych udělal změny, poslal bych hráčům špatný signál. Dnes to byla nejlepší možná jedenáctka. Jsem šťastný, protože jsem relativně v pohodě, asi si neuvědomuji význam toho utkání. Věřím ale, že je jedno, jestli je tým v tabulce nahoře nebo dole, Inter bude chtít vždycky vyhrát. Juventus má jedinou výhodu v tom, že jejich hráči jsou spolu delší čas. Své hráče bych si ale raději ponechal."

"Guarín má z našich záložníků největší potenciál, dnes byl skvělý. Jeho výkon mě potěšil, ale nepřekvapil. Vím, jak dobrý je."

V druhém poločasu byl za nepříznivého stavu pro nerazzurri 0-1 vyloučen Costa a Inter měl možnost hrát přesilovku a kopat penaltu, kterou Diego Milito proměnil. "Podle mého názoru, když vezmu v potaz pravidla, jaká jsou, to červená karta byla. Za podobnou situaci nám byl vyloučen hráč v Evropské lize. Pravidla můžeme probrat později."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: FCInterMilano.com/Inter.it

369x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy