Cristian Chivu: Jsem zpět

17/12/12 - Cristian Chivu je konečně připraven pro návrat na trávník a nemůže se dočkat. Naposledy si zahrál soutěžní zápas 2.srpna proti Hajduku Split. "Cítím se dobře, poslední čtyři měsíce byly těžké, ale teď je mi lépe," řekl televizní stanici RaiSport.

"Při léčbě nastaly komplikaci a tak jsem si myslel, že je potřeba druhá operace. Poslední měsíce jsem se snažil ale příliš nepracovat a problémy vymizely, jsem zpět."

Jak hodnotí rumunský bek současný Inter? "Jsme tým, který se pořád potřebuje zlepšovat, ale už jsme dosáhli velkých výsledků, to je také důvod, proč jsme druzí. Pokrok je vidět a v něm budeme pokračovat."

"Kdybyste se mě zeptali v srpnu, druhé místo po prosinci bych určitě bral. Teď nesmíme polevit. Tři obránci vzadu? Už jsme s tím dost zápasů vyhráli, funguje to. Ale dobře hrajeme i se čtyřmi. Moje pozice je ve středu. Už nemám nohy na to, abych létal po levé straně. Samozřejmě je na tento post tlačenice, protože všichni stopeři jsou excelentní. To je ale dobrá věc," řekl Chivu.

"Juventus je tým, který jsme porazili. Víme, jak dobrý je a stále máme polovinu sezony před sebou na to, abychom ho předhonili. Teoreticky mezi námi moc rozdílů není. Možná ale mají psychologickou výhodu, scudetto obhajují. My teď potřebujeme ustálit výkonnost a porážet i horší týmy."

Další dotaz padl na chyby rozhodčích, kvůli kterým je Inter poškozován. "Ano, byly zde jejich chyby, některé velké, ale jsme všichni lidé a toto se stane. Jenom doufám, že to byly neúmyslné chyby."

Zítra hraje Inter osmifinále Italského poháru proti Hellas Verona. "Další trofej, kterou můžeme vyhrát. Potřebujeme zvítězit v pěti zápasech a chceme to udělat."

"Moje budoucnost? V Interu. Aspoň v to doufám. Pokud se mě nebudou chtít zbavit. Žertuji, jsem tu šťastný, opravdu šťastný. Kariéru skončím tady."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: inter.it

213x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy