Stramaccioni: Pescaru jsme do ničeho nepustili

14/01/13 - Inter ve 20.kole porazil Pescaru 2-0. "Šlo to dobře," netajil radost trenér Andrea Stramaccioni. "Myslím, že nejdůležitější věcí bylo vidět, že zase máme zápas pevně pod kontrolou. Dnes to byl krok dopředu."

Debut v Serii A prožil Marco Benassi. Jeho výkon byl velkým překvapením. 18letý záložník hrál sebevědomě, fanoušci na oficiálním webu Interu jej zvolili nejlepším hráčem.

"Na zapojování mladíků do sestavy pracujeme již od začátku sezony. Je to náš důležitý úkol. Někteří při pohledu na jeho jméno v základní sestavě mohli mít strach, ale ukázal, že má na to odehrát velký zápas. Za jeho růst může tvrdá práce v naší mládežnické akademii."

Při střídání nevypadal Antonio Cassano vesele. "Myslím, že je to naprosto normální," reagoval kouč. "Bylo to v době, kdy jsme hodně tvořili hru a chtěli skórovat. Ukazuje to, jak moc chce být v týmu. Myslel jsem, že to je správný moment na premiéru Rocchiho na San Siru. S Antoniem si nic vyjasňovat nemusím. Získali jsme dalšího útočníka a to nám dovoluje dát zbylým více času na odpočinek."

"V minulé zápase proti Udinese se mi výkon líbil do vyloučení Juana. Když dnes vezmete v úvahu hráče, které jsme nemohli použít, hráli jsme velmi dobře, aniž by nás to nějak poznamenalo. Jsem si jistý, že Pescara nehrála tak dobře, protože ji to Inter prostě nedovolil. Udělali jsme jasný pokrok v tom, jak máme hrát proti týmům, které jsou stažené a pouze brání."

"S účastí Chivua vzadu jsme získali o něco větší kreativitu, která se hodí při útočných akcích založených v obraně. Jak už jsem říkal, v některých předchozích zápasech jsme hráli proti týmům, kteří jsem přijeli zaparkovat autobus. Tehdy jsme nedokázali zabránit jejich brejkovým výpadům. Dnes jsme byli pevní a to je velmi dobré znamení."

Zanettiho oslava gólu, kdy se vrhl na lavičku? "Zanetti je srdce týmu a jenom to ukazuje, jaká jsme dobrá parta a jak moc chlapci chtějí odvrátit kritické hlasy," řekl Stramaccioni.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: FCInterMilano.com/Inter.it

146x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy