Zanetti se loučil: Nikdy nezapomenu

13/05/14 -

"Opravdu jsem se snažil zadržet slzy. Brečel jsem uvnitř. Byl to úžasný nezapomenutelný večer," řekl Javier Zanetti po zápase s Laziem, v kterém se rozloučil s fanoušky Interu na domácím stadionu. V klubu je od roku 1995 a po 19letech končí s aktivní fotbalovou kariérou!

"Vzpomněl jsem si během večera na mnoho věcí. Děkuji fanouškům a Morattiho rodině za kariéru, kterou jsem tu mohl mít a všechnu tu lásku, kterou mi dali. Již před zápasem jsem viděl úžasnou atmosféru - neuvěřitelné. Vždycky jsem byl hrdý, že nosím tyto barvy. Zavolal jsem Cambiassa, protože bylo správné pozdravit se s někým jako je on, kdo se tolik pro tento dres obětoval. Stejně jako všichni ostatní," řekl Il Capitano.

"Nebylo to lehké rozhodnutí. Jsem rád, že jsem schopný odchodu, když jsem fyzicky i mentálně v pořádku. Jak hodnotím rozlučku? Skvělá. Nedokážu si představit, že by to mohlo být ještě lepší. Byl to fantastický večer. Spoluhráči mi dali toto fantastické vítězství nad Laziem, které znamená, že jsme tam, kde jsme chtěli být - v Evropské lize. Všichni jsme brečeli. Je to nekonečný den."

"Chlapcům, kteří budou nosit dres Interu v budoucnu, řeknu, že je to čest. Takové privilegium jsem měl i já. Je důležité mít ten pocit sounáležitosti a pochopit, co to znamená hrát za Inter a hájit tyto barvy po celém světě. To je to, čemu musí porozumět."

"Bude mi chybět mnoho věcí. Kabina, pití se spoluhráči jako je Samuel a Milito, tréninkový kemp. Zůstane to se mnou po zbytek života," prohlásil 40letý Argentinec, který se ujme role ve vedení klubu.

Massimo Moratti byl hrdý na to, že jeho první nákup zůstal v klubu tak dlouho. Dokonce déle než vlastnil klub. "Měl jsem tu čest být s ním při prvním jeho dni v klubu. Vždycky byl hrdý na to, že je Interista. Hodně jsme s ním toho vyhráli. Vyhráli jsme všechno a myslím, že někdo s takovým srdcem a takový profesionál, si to všechno zasloužil. Zasloužil si naši lásku a být navěky součástí naší historie."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: inter.it

362x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2022 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy