Proč to Mazzarrimu v Interu nejde jako v Neapoli

06/11/14 -

Se zajímavým vysvětlením, proč Walter Mazzarri není s Interem úspěšný tak jako se mu dařilo v Neapoli, přišel italský sportovní deník Gazzetta dello Sport. Prvním důvodem je to, že hráči na křídlech Jonathan a Yuto Nagatomo, případně jejich náhradníci, nemají takové kvality jako Maggio a Zuniga v Neapoli. Respektive nezvládají oba úkoly, co mají - bránit a útočit.

Dalším důvodem je, že záloha nemůže fungovat tak jako v jeho bývalém klubu kvůli jinýcm charakteristikám hráčů. V Interu není Cavami, který se dokázal stáhnout ve vhodný čas z útoku do zálohy a vytvořit tak prostor pro náběh ostatních hráčů. Nejblíže k němu má Osvaldo, který je ale aktuálně zraněný. Hamšík sám dokázal změnit během hry systém z 3-5-2 na 3-4-3, protože o celkové hře dokáže přemýšlet. Mazzarri má v Interu k dispozici pouze hráče, co jsou na tom technicky dobře a dokáží obejít protihráče. Paradoxně pak klub má zájem o dalšího typově podobného hráče - Lavezziho. Útočníka, který je rychlý a umí driblovat. V současnosti má Inter dva středové útočníky Maura Icardiho a Rodriga Palacia, který ale nemá po zranění ještě stoprocentní fyzičku.

Závěr podle novinářů z růžového sportovního deníku? Mazzarru pracuje poctivě, ale pokud mu Thohir nekoupí do sestavy velké jméno, bude to mít pořád těžké.

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Gazzetta dello Sport

346x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy