Inter vyhrál ICC v Singapuru, trenér je spokojený

31/07/17 - Luciano Spaletti po velmi úspěšném tažení jeho týmu v Číně a Singapuru věří, že se hráčům zvedne sebevědomí. "Po nepovedené sezoně je to důležité." Inter nejdříve na Dragon Cupu remizoval bez branek se Schalke. Pak odehrál tři zápasy v rámci International Champions Cupu a všechny vyhrál. Nejprve porazil v Číně Lyon 1-0 brankou Jovetiče, pak se přesunul do Singapuru. Tam vyhrál nad německým mistrem Bayernem 2-0, když obě branky vstřelil Eder. V posledním utkání zvítězil i nad vítězem Premier League Chelsea 2-1. Branky dali Perišič, Jovetič a Kondogbia z téměř poloviny hřiště do vlastní sítě. Ve čtyřech zápasech tak nerazzurri gól od hráče soupeře nedostali ani jednou.

"Hráli jsme proti prvotřídním klubům, tak jsem měl ze zápasů trochu obavy," přiznal se nový trenér, který přišel v létě z AS Řím. "Chlapci ale ukázali skvělý charakter a jsem z toho nadšený. První hodinu proti Chelsea to bylo skutečně dobré, ale bylo těžké udržet balón. Chelsea nás neustále presovala a my jsme měli problém dostat se na její polovinu. Celkově jsme hráli ale velmi dobře, i když jsme se někdy lacino připravili o míč. Samozřejmě se můžeme ještě zlepšit. Musíme udržet rovnováhu a zlepšit držení míče," prohlásil Luciano Spaletti.

"Bez ohledu na výsledek jsem potěšen našimi výkony. Tým ukázal profesionalitu a ochotu. Byl to příjemný turnaj a dobrá zkušenost. Organizátoři v Singapuru to zvládli výborně."

"Jovetič? Má problémy s nohou, ale hrál výborně. Ne, že bych z toho byl překvapený. Candrevůd odchod? Určitě ne. Nahradit bychom ho nedokázali. Občas se ale na přestupovém trhu stanou nečekané věci. Perišič? Je to hráč Interu. V každém případě je ale tým důležitější než jeden hráč."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: inter.it

248x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy