Král Vieri překonal stovku

10/01/04 - Bobo je král

10/01/03 - Jubilejní gól oslavil Christian Vieri v zápase s Lecce. Branka, která rozhodla o konečné podobě výsledku a výhře 3-1 byla jeho stá v dresu Interu. Nejlepší loňský střelec Serie A a momentálně i nejlepší v Interu vstřelil svoji již devátou ligovou branku. Na vedoucího Ševčenka mu však pár tref ještě shází.

Stý černomodrý gól pro Boba znamená to, že se zařadil po bok takových "střelců stovkařů" jako byli Giusseppe Meazza, Altobelli, Boninsegna a Mazzola. V historické tabulce je jen osm hráčů lepších než on. Na prvního před ním Ermanna Aebiho mu shází jen šest gólů.

"Sto gólu je opravdu významná meta. Ale nedosáhl jsem ji jen sám. Chtěl bych poděkovat všem mým spoluhráčům za posledních pět let. Jestliže vstřelím důležitý gól, podíl na něm mají i oni. Byl jsem velmi potěšen, když ten významný gól na hřišti spoluhráči oslavili se mnou. Od Martinse jsem dostal skvělý dárek, přitom měl být na Africkém poháru... Měl velkou radost, že to byl právě on, kdo mi na ten stý gól nahrál." Oba měl po zápase radost nejenom z toho. "To co se hlavně počítá je, že jsem vyhráli. Jsem ale naštvaný, že jsem nedal gól. Měl jsem velkou šanci, když jsem šel sám na brankáře, ale nedal jsem."

Top 10 Nejlepších střelců Interu

1) G. MEAZZA 282

2) A. ALTOBELLI 209

3) R. BONINSEGNA 171

4) S. MAZZOLA 160

5) L. CEVENINI 156

6) B. LORENZI 143

7) I. NYERS 133

8) E. AEBI 106

9) C. VIERI 100

10) M. CORSO 94

Říká se, že je těžké hrát v útoku společně s Vierim. Ale Ronaldo, Crespo, Cruz a řadě dalších hráčů to nedělalo problémy. "To je pravda. Nikdy jsem s nikým žádné problémy neměl. I s Adrianem žádný problém nebude. Absolutně ne.". Ještě nedávno na Vieriho někteří fanoušci pískali. "To nebyl můj problém ale jejich. Zaplatili si vstupné, tak si mohli dělat, co chtěli," řekl Bobo.

Zaslouží si Pavel Nedvěd Zlatý míč? "Měl dobrý rok." Zatímco Nedvěd dostal míč, Vieri byl při oslavě stého gólu na hřišti oceněn Zlatou korunou, kterou mu hráči dali na hlavu. "To nebyla korunovace. Byl to vtip v podání Marca Materazziho. Stresoval mě s tím dva měsíce. Já mu říkal, ať to nedělá ale nenechal si to rozmluvit."

"Který z těch sta gólu byl nejlepší? Všechyny byly dobré." Co se změnilo s příchodem nového trenéra? "Systém. Hrajeme 3-4-3. Jinak se nic nezměnilo, nadále tvrdě pracujeme a vítězíme. V týmu se cítím fajn a to, že se stále objevují spekulace o mém odchodu jinam je naprosto normální. Jeden den odcházím, druhý zůstávám. Mluvil jsem o tom na konci roku s Morattim a žádný problém jsme neměli."

Autor: Lukáš Pekárek

73x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy