Hrdina Correa o příchodu do Interu

27/08/21 - Hrdinou zápasu proti Veroně se stal Joaquin Correa. Teprve včera přišel z Lazia, stihl snad jen jeden trénink, na hřiště přišel v 74.minutě za nerozhodného stavu. A byl to právě on, kdo svými góly rozhodl o výhře 3-1. Ještě před zápasem stihl pro klubovou televizi Inter TV rozhovor. Po zápase mluvil také a byl nadšený.

Co pro vás znamená hrát za italského mistra?

"Jsem hrdý a zároveň je to pro mě obrovská zodpovědnost. Do Interu jsem opravdu chtěl. Nemůžu se dočkat, až ukážu, co umím, a pomůžu týmu."

Jak důležitý byl pro vaši volbu Simone Inzaghi?

"Velmi. Měl jsem i jiné možnosti, ale trenér hrál v mém rozhodnutí klíčovou roli a jsem moc rád, že jsem tady."

Do Appiano Gentile jste přišel už jako mladší, ale nyní jste se vrátil jako profesionální fotbalista. Jaké to jsou pocity?

"Byl jsem tady už jako mladík. Když jsem dnes znovu procházel bránou, proběhly mi ty okamžiky hlavou. Je s tím spojeno tolik emocí. Teď už jsem starší a vyzrálejší. Chci se zlepšovat každým dnem."

Mluvil jste v posledních dnech s Lautarem Martinezem?

"Ano, poslal mi tolik zpráv. Mám s ním skvělý vztah a ptal se mě, kdy se staneme spoluhráči. Hrajeme spolu za Argentinu a je fantastické, že jsme teď spoluhráči i tady v Interu."

Během své kariéry jste hrál s Juanem Sebastianem Veronem a učil se od něj. Co vám v posledních dnech řekl?

"Zavolal mi a řekl, že přestup do Interu byl skvělou volbou. Má tady odtud neuvěřitelné zážitky. Řekl mi, abych si užíval každý okamžik v tomto klubu. Jsem nadšený."

Jaký je váš vzkaz pro fanoušky Interu?

"Děkuji za všechny vzkazy, které jste mi poslali. Už se nemůžu dočkat, až vyběhnu na hřiště a ukážu, co umím."

A jak vypadaly jeho slova po zápase s Veronou?

„Krásný den, od dětství jsem snil o tom, že budu nosit tento dres. V 16 letech jsem se dotkl Interu, který byl vždy plný Argentinců, teď jsem tady zpátky a chci toho tu hodně ukázat. Při svém debutu jsem dal dva góly. Poslední hlavičku jsem dal v Seville. Děkuji všem spoluhráčům, že jsem se díky nim cítil, jako bych tu byl už dlouho, a trenérovi a klubu za to, že mi věří. Verona má dobré hráče. ale tento Inter Milán může dojít daleko: všichni se soustředíme na své cíle a budeme bojovat zápas od zápasu. Že nedávám moc gólů? Stává se to, ale vždy se snažím pracovat pro tým. Pracuji pro všechny své spoluhráče."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: inter.it

225x
Související zápas
Pátek 27/08/21 20:45
Serie A, 2.kolo
VERONA
INTER
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2022 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy