Inzaghi: Týmu jsem věřil od začátku sezony

23/12/21 - Inter skončil v roce 2021 v sedmém nebi poté, co si vítězstvím nad Turínem připsal sedmou výhru za sebou a šesté čisté konto v řadě. Zásah Denzela Dumfriese z prvního poločasu stačil svěřencům Simoneho Inzaghiho k tomu, aby se v polovině soutěže dostali do čela tabulky se 46 body. Trenér po závěrečném hvizdu zhodnotil výkon svého týmu: "Hráli jsme dobře proti týmu, proti kterému se hraje velmi těžko. Na zápas jsme se dobře připravili, protože jsme věděli, že se nás budou snažit neúnavně trápit a vyvést z míry. Přesto jsme dokázali hrát velmi dobře, ale měli jsme vstřelit druhý gól už v prvním poločase."

"Dnes jsme se trápili jen ojediněle. Tým držel formaci a dobře si posouval míč, i když nám to Turín dělal těžké. Jsme potěšeni tím, jak jsme zakončili rok 2021. Teď si trochu odpočineme a příští rok se do toho pustíme znovu ve stejném duchu."

"Když jsem v létě přišel do Interu, vkládal jsem do něj velké naděje, pak jsem poznal hráče a to mě utvrdilo v mé víře. Je snadné, aby lidé říkali, že Inter je teď žolík, ale v červenci se to neříkalo. To pro nás musí být povzbuzením do budoucna, protože nás čeká ještě spousta překážek. Klub odvedl v létě skvělou práci, když přivedl hráče, kteří jsou funkční pro fotbal, který chci hrát. S mým kolektivem jsme pak odvedli svoji práci a vštípili jim naše představy."

"Nikdy jsme neztratili odvahu, ani když jsme na začátku sezony byl velký odstup od špičky. S naší formou jsme spokojeni, ale víme, že nás čeká ještě dlouhá cesta, která je plná nástrah."

Na otázku, co by si přál k Vánocům, trenér odpověděl: "Strávit čas s rodiči, manželkou a dětmi. Máme velké štěstí, že můžeme dělat práci, kterou děláme, ale když hrajete zápasy každé tři dny a tolik cestujete, nemáte moc času na své blízké, kteří jsou tak zásadní součástí našeho života."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: inter.it

161x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy