Inzaghi: Proti silnému Juventusu zasloužená výhra

13/01/22 - Lautaro Martinez z penalty vymazal brzkou hlavičku Westona McKennieho a zdálo se, že zápas dospěje do penaltového rozstřelu, když Alexis Sanchez využil chyby obrany Alexe Sandra. Nerazzurri vítězstvím na San Siru navázali na titul ze Scudetta a je to jejich šestý zisk Superpoháru.

"Čelili jsme silnému týmu, který hrál jako skutečný Juventus. Nevytvořili si mnoho šancí, stejně jako my, ale vítězství proti skvělému soupeři bylo zasloužené," řekl Inzaghi pro Sport Mediaset. V úvodní desetiminutovce se domácí vrhli do boje, aby gól nedali. "Juve bylo stále ve hře, dovolilo nám držet míč, ale viděli jsme, že porazit je není nikdy snadné. Měl jsem proti nim v minulosti několik šťastných zkušeností v Supercoppě, před našimi fanoušky jsme získali první trofej, takže jsem velmi šťastný."

Pro trenéra Inzaghiho je to jeho již třetí pohár a první trofej na lavičce nerazzurri. Předchozí dvě získal s Laziem. Zajímavé je, že Inzaghi porazil Juventus ve dvou finále, když vedl Lazio, v Supercoppě a Coppa Italia.

Alexis Sanchez, který přišel z lavičky a postaral se o vítězství, ukazuje, jakou silou kádru Inzaghi disponuje. "Každý chce hrát. Roberto Gagliardini patřil o víkendu proti Laziu k nejlepším, ale dnes nedostal ani minutu, takže si musím vybírat. Lautaro Martinez a Džeko tvrdě pracovali, Vidal se prosadil a Dimarco byl pro gól klíčový. Chtěli jsme za každou cenu vyhrát, protože Inter nezískal Supercoppu od roku 2010 a 12 let je pro tyto fanoušky upřímně příliš dlouhá doba."

Prezident Interu Steven přiletěl o víkendu z Číny a oslavoval s týmem, který dnes večer zvedl trofej na hřišti San Sira. "Byl velmi šťastný. Pogratuloval nám, kluci byli jako vždycky moc rádi a říkali, že by chtěli cenu! Myslím, že jim ji prezident předá."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: football-italia.net

184x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy