Review: Inter - Hellas Verona 2:0

15/04/22 - Prvý náznak zlepšenej ofenzívy prišiel po kridelnej akcii Dumfriesa, ktorého center prepustili Džeko aj Correa až k Perisicovi, Chorvát mieril presne k žrdi, no pekný zákrok predviedol brankár hostí Montipo.

Prvá gólová radosť však na seba nenechala dlho čakať. V 22.minúte využil Perisic voľný priestor po chybe v rozohrávke Hellasu, vnikol po svojej ľavej strane do pokutového územia, odkiaľ naservíroval loptu na vzdialenejšiu žrď. Nicolo Barella následne ukázal svoje kvality keď tento center poslal z prvého dotyku, pomerne ťažkým kopom vonkajškom kopačky, nechytateľne pod hornú žrď.

Neskôr to bol opäť Barella a jeho individuálne majstrovstvo, kto sa zbavil protihráča typickou kľučkou a vymyslel presnú kolmicu do šestnástky, Correa však brankára neprekonal.

V priebehu prvého polčasu dal o sebe vedieť aj Edin Džeko, ktorému sa mu podarilo dostať pomedzi dvoch hráčov súpera, jeho pokus na vzdialenejšiu žrď však Montipo kryl.

Osem minút po úvodnom góle domáci udreli po druhý krát. Rohový kop Dimarca predĺžil na prednej žrdi za seba Perisic a Džekovi stačilo nastaviť nohu aby usmernil loptu do siete.

Kontaktný gól mohol ešte do prestávky zaznamenať líder ofenzívy Verony, Simeone, jedinú no veľkú príležitosť však nepremenil. Jeho pokus dokázal ramenom vyraziť Handanovič, ktorý dobre vybehol a zmenšil tak strelecký uhol.

V druhom dejstve Nerazzurri poľavili a sústredili sa najmä na pozornú defenzívu, vidieť sme tak mohli akurát nepresné strely z diaľky od Lasagnu na jednej a Calhanoglua na druhej strane.

Najväčšiu šancu druhého polčasu mal striedajúci D’Ambrosio, keď Interu vyšla brejková akcia prakticky na jeden dotyk. Po osi Hakan-Džeko-Brozovič-Vidal sa lopta dostala až k talianskemu obrancovi, jeho strelu však opäť skvelý Montipo vytlačil na žrď a skóre sa tak už nemenilo.

V individuálnych výkonoch vyčnieval najmä Ivan Perisic, autor dvoch gólových asistencií, ktorý dominoval celej ľavej strane Interu. Dobre mu sekundoval aj aktívny Dimarco. Solídny výkon podala v podstate celá stredová línia Interu a svoje úlohy si tentokrát splnili aj Džeko či Handanovič. Nie príliš presvedčivo hral de Vrij, ktorý sa vrátil do zostavy po troch zápasoch, ktoré vynechal pre zranenie. Najviac ma sklamal Correa v útoku, ktorý bol okrem jednej, slabo zakončenej akcie takmer neviditeľný.

Inter si tak splnil "domácu úlohu" a pripísal si do tabuľky plný bodový zisk. Vydarený víkend potom pokračoval keď najprv Neapol nestačil doma na Fiorentinu a po prehre 2:3 ostal o skóre za Interistami. Body stratil aj mestský rival z Milána. AC totiž nedokázalo v Turíne streliť gól a po výsledku 0:0 si pripísalo len bod. To znamená že aktuálne stráca Inter na AC len dva body a má o zápas menej. Po uplynulom víkende majú teda Nerazzurri všetky karty v boji o Scudetto vo svojich rukách.

V 33.kole, ktoré odohrá Inter na Veľkonočný piatok od 19.hodiny, cestujú zverenci trénera Inzaghiho do La Spezie. Hráči Spezia Calcio majú pod sebou 11 bodový "vankúš" nad pásmom zostupu a môžu tak hrať uvoľnene. V tomto kalendárnom roku už šokujúco zdolali oboch rivalov Interu z čela tabuľky. Favorit stretnutia tak musí minimálne zopakovať výkon z domáceho zápasu, z ktorého bral všetky body po pohodlnej výhre 2:0. Góly vtedy dávali Gagliardini a z penalty Lautaro.

Autor: Michal Petrenka

Zdroj: michal_petrenka_sport