Inzaghi: Tuto výhru musíme oslavit

19/01/23 - "Kluci měli perfektní přístup, byli jsme vždy ostří a pevní. Naším prvním cílem v sezoně bylo postoupit do vyřazovacích bojů Ligy mistrů a druhým byla tato trofej, takže pro trenéra je velmi příjemné to zažít," řekl kouč Inzaghi po výhře nad AC Milán 3-0 ve finále supepoháru pro Sport Mediaset.

Požene to tedy Inter dopředu v boji o Scudetto, aby dohnal Milán, Juventus a také vedoucí Neapol? "Musíme si to užít, protože vyhrát ve finále proti Milánu tímto způsobem je prostě nádherné."

Inzaghi nikdy neprohrál žádné střetnutí Supercoppy, vyhrál všechny čtyři s Interem a Laziem, což znamená, že je spolu s Fabiem Capellem a Marcellem Lippim nejúspěšnějším trenérem v historii soutěže. "Je jasné, že je velmi potěšující, že jsme získali trofej proti kvalitnímu soupeři. Je správné, že to dnes večer oslavíme, od zítřka pak můžeme začít myslet na další zápasy."

"Děkujeme klubu, našim rodinám a těm klukům, kteří nám pomohli dostat se sem vítězstvím v Coppa Italia v minulé sezoně. Na večery, jako je tento, si už zvykáme, bylo to trochu okořeněné navíc, protože je vzácné, aby derby bylo zároveň finále, Inter prohrál dvakrát za posledních 70 let. Řekl jsem týmu, že musíme tyto trendy zvrátit."

"Jsem na kluky i na svůj kádr super hrdý. Dokázali jsme neuvěřitelné věci a budeme v tom pokračovat i v budoucnu."

Není to jen Supercoppa, ale také Coppa Italia, kde má Inzaghi tendenci podávat nejlepší výkony spíše než v delších turnajích. "Zůstali jsme koncentrovaní, agresivní, odhodlaní, což jsou všechny ingredience, které ve finále potřebujete. Na předchozí zápasy jsme nebrali ohled, prostě jsme sem přijeli a dali do toho všechno."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: football-italia.net

122x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy