Simone Inzaghi je s bodem spokojený

28/11/23 - První gól padl po té, co Vlahovič ve středu hřiště obral Denzela Dumfriese o míč a rozjel protiútok s Chiesou. "Vzhledem k tomu, jak to dopadlo, bod bereme. Proti Juventusu je velmi těžké skórovat, zvláště když se ujal vedení. Je jasné, že jsme si měli počínat lépe a Vlahoviče při tom gólu pohlídat," řekl Inzaghi pro DAZN.

"Tým zůstal koncentrovaný, vstřelili jsme skvělý vyrovnávací gól. Ve druhém poločase jsme toho moc nevytvořili, ale proti silnému Juventusu, který je zaslouženě druhý v tabulce, bod bereme. Chtěli jsme sem přijet a vyhrát, ale vzhledem k tomu, jak se věci vyvíjely, je bod pozitivní."

Už to je pokrok oproti minulé sezóně, kdy Inter v Serii A prohrál doma i venku a v semifinále Coppa Italia porazil své úhlavní rivaly. "Tým udělal to, co musel. V minulé sezoně jsme odehráli velmi podobný zápas, ve kterém jsme si skutečně vytvořili čtyři nebo pět opravdu jasných šancí a nakonec jsme zápas prohráli. Do Turína jsme přijeli s cílem kontrolovat držení míče. Proti nim je velmi těžké skórovat."

Hosté ve druhém poločase převzali větší kontrolu a zápas zakončili s 66% držením míče. "Čekali jsme, že Juventus bude vzadu a čekat na protiútok, a to se také stalo. Věděli jsme, že můžeme najít Henrikha Mkhitaryana a Nicolò Barellu mezi liniemi, ale bylo to složité. O přestávce jsem Barellovi řekl, aby se příliš nestahoval, protože Juve už nás netlačilo tak vysoko a bylo na vlastní polovině."

"Očekávali jsme, že Juve bude osobně hlídat Hakana Calhanoglua, ale to se nestalo. Samozřejmě je ale těžké poslat přihrávku dopředu, když Juve brání tak těsně."

Inter čeká náročný program, čekají ho výjezdy do Benfiky a Neapole, ale rotace v týmu nebude tak rozsáhlá, jak by si Inzaghi přál. "Chybí někteří hráči, Bastoni, Pavard a Sanchez, zatímco Dumfries se vrátil z mezinárodních povinností se zraněním. Nebýt těchto zranění, asi bych se rozhodl jinak, ale musíme hrát každých 48-72 hodin a kluci jsou nám vždy k dispozici. Doufám, že Sanchez bude na Lisabon připraven."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: football-italia.net

54x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy