10/07/04 - Ve čtvrtek 8.července byl na tiskové konferenci oficiálně představen nový trenér Interu Roberto Mancini. Italský kouč měl ještě platnout smlouvu s Laziem Řím a tak jej nerazzurri museli vykoupit. Kolik majitele klubu Moratti stál, se neví. Prezident Facchetti odmítl hráčskou kompenzaci, pouze prohlásil, že do Lazia může jít na roční hostování Adani, Eliakwu, Kallon a Potenza a že záleží pouze na nich, zda budou chtít. Mancini se milánskému týmu upsal do června 2007. Jeho bývalý klub má finanční problémy a tak se zřejmě budou na San Siro stěhovat i jeho dosavadní svěřenci. Ještě před jeho příchodem byl znám obránce Favalli. V současnosti se nejvíce mluví o Cesarovi a Mihajlovičovi.
Mancini na trenérské lavičce nahrazuje Alberta Zachceroniho, který tým převzal na podzim loňského roku a zvedl ho z osmé příčky na čtvrtou, zajišťující vstup do předkola Ligy mistrů. I přes "úspěch" však podle svých slov v klubu necítil plnou důvěru a raději rezignoval. Možná byl donucen Morattim...
Tak jako dostával nejčastěji Zac otázky na duo Adriano - Vieri, dostal tuto otázku i Mancini. "Nevidím žádné problémy ve spolupráci mezi těmito hráči. Máme štěstí, že máme tak dobré útočníky." Na podobnou otázku ohledně Stankoviče a Veróna, odpověděl stejně. "Jestli mohou hrát spoulu? Jistě, že mohou."
Jak moc byste chtěl mít Stama v týmu? "Stam je velký hráč, ale my máme obránce, kteří Stamovi z jeho umění nic závidět nemusí. Musí jen věřit ve své schopnosti. Máme excelentní hráče a navíc teď přišel Burdisoo, který je mladý a velmi kvalitní. V zadních řadách jsme v pohodě."
V současné době má Inter na soupisce 33 hráčů. Kvůli reprezentačním povinnostem a následné dovolené zahájilo v pondělí přípravu jen 17 z nich. "V týdnu přijedou italští reprezentanti a pak bychom již měli být skoro v plné síle. Do předkola Ligy mistrů máme měsíc čas, nemyslím, že by v tom měl být problém," řekl Mancini. Ve zmiňovaných 33 hráčích není založník Matias Almeyda, obránci Carlos Gamarra, Jeremie Brechet a Thomas Helveg, který patřil na ME v Portugalsku k nejlepším dánským hráčům.
Jakou práci odvádi klub při nakupování a prodávání hráčů? "To jsou věci, které by měl klub zvážit. Je pravda, že je nás tu hodně a pár hráčů by mělo odejít. Nemyslím, že by takoví kvalitní hráči měli u nás celý rok stát nebo sedět na lavičce. Chtějí hrát a každý z nich si musí vybrat svoji budoucnost. Pokusim se zhodnotit každého hráče, ale je jedna věc se na ně dívat z povzdálí a jiná je trénovat a každý den vidět jejich kvality." Hodně se mluví o tom, že nákup nových posil je přesně podle vašeho přání. Jak moc je na tom pravdy? "Nezáleželo na mě. Již když jsme s Interem teprve jednal přicházeli do něj noví hráči."
Co očekáváte od Recoby? "Je to jeden z mnoha hráčů, kterří toho mohou týmu hodně dát. Myslím, že jednou přijde čas a on bude extra hráčem. Je pro mě potěšením, že ho mám v týmu. Jsem si jistý, že ta následující sezóna bude pro něj tou nejepší za jeho kariéru v Interu."
V minulých dnech se mluvilo o tom, že by měl být kapitánem Vieri. "Ještě jsem o tom nepřemýšlel. V týmu obvykle rozhoduje věk, promluvím si s hráči. Vieri je důležitý hráč a je úplně jedno jestli je či není kapitánem."
Proč jste se rozhodl pro Inter a odmít nabídky jiných klubů? "Neměl jsem tolik nabídek. V Laziu se mi líbilo a nikdy jsem tam neměl problém. Nabídka přišla zrovna v této době a myslím, že to pro mě bylo ideální řešení. Přišel jsem do jednoho z nejlepších klubů na světě."
Realizační tým nového kouče:
Fernando Orsi: asistent trenéra
Fausto Salsano: technický asistent
Giulio Nuciari: kouč brankářů
Ivan Carminati: atletický trenér
Sergio Vigano se připojil do týmu fyzioterapů
Poslední novinkyInzaghi před Spartou zavzpomínal na zápas za Lazio
Inter a Fiorentina - Kedysi priatelia, dnes rivali
Ionut Radu do Benátek, jinak žádné změny v týmu
V dohrávaném utkání bez nových posil
Inzaghi po remíze v milánském derby
Alessandro Antonello opustil klub a míří do AS Řím
