Dobrý výkon stačil jen na bod

Samuel

29/10/07 (Inter-ol) - Inter Milán opět nepoznal hořkost porážky na soupeřově hřišti, i když tentokrát pouze remizoval na stadionu nebezpečného Palerma 0:0. Černomodří byli v zápase lepším týmem, bohužel však nedokázali přetavit ani jednu z mnoha šancí v branku, a tak si z horké sicilské půdy odvážejí pouhý bod. Stále však, díky klopýtnutí Juventusu a Fiorentiny, vedou tabulku Serie A, takže tato bodová ztráta nemusí zase až tak mrzet. Co však fanoušky černomodrých jistě znepokojuje, je zranění Dejana Stankoviče. Stav v záložní řadě Interu začíná být poněkud kritický. Pokud budou na delší dobu vyřazeni Vieira a právě Stankovič, nezbývá už pro Nerazzurri mnoho alternativ pro složení středové formace. Na svou příležitost sice čekají Jimenez nebo Solari, ani jeden z nich však zatím o svých kvalitách příliš nepřesvědčil.

Palermo - Inter 0:0

Samotný zápas se odehrál ve vysokém tempu, divák na stadiónu si nemohl ani v klidu zajít na pizzu do rychlého občerstvení, aby o něco zajímavého nepřišel. Zvlášť v prvním poločase se hrálo nahoru dolů, útok střídal útok a hráči často postupovali do otevřených obran. Ani jedno družstvo z toho však nedokázalo vytěžit kýžený gólový efekt. V druhém dějství už měl o poznání navrch Inter. Hosté si vytvořili místy až drtivý tlak, problém však byl v proměňování šancí. Místo gólu tak vždy přišel skvělý zákrok „exinteristy“ Fontany, v jednom případě pomohlo dokonce domácím břevno.

Černomodří tedy potvrdili formu z posledních týdnů, když už ne výsledkové, tak alespoň herně. Předvedli pohledný kombinační fotbal plný narážeček a krátkých přihrávek. Pro příští utkání bude stačit přidat více klidu ve finální fázi a branky by měli přijít samy.

Hodnocení :

Julio Cesar – 6 : Nemusel v prvním poločase řešit mnoho vážných situací. Drtivou většinu soupeřových akcí dokázali zastavit bezchybně hrající stopeři. Do zápasu nastupoval lehce fyzicky indisponován a o poločase musel střídat.

Maicon – 7 : Naběhá neskutečné množství kilometrů. V momentě, kdy Inter získá míč, okamžitě vyráží z obranné line podporovat útok. Působí jako falešné křídlo a jde mu to znamenitě. Škoda, že v tomto zápase nezakončil jeden ze svých průniků povedeným centrem.

Ivan Cordoba – 7 : Odehrál velice dobré utkání. Musel bránit celý zápas domácího Amauriho, což je velice schopný útočník. I přes to zvládl svou roli více než dobře. Nedopustil se žádné chyby, jako třeba proti CSKA.

Walter Samuel – 8 : „The Wall“ je zpátky. Dnes podal takřka bezchybný výkon a naznačil, že návrat do bývalé formy z AS Řím nemusí být až takové Sci-fi, jak se ještě před pár měsíci zdálo. V tomto utkání mu můžeme vyčíst snad jen nešikovnou ruku v blízkosti pokutového území, po které následovala nebezpečná standardní situace soupeře.

Cristian Chivu – 6 : Soustředil se spíše na bránění. Díky vysunutému Maiconovi hrál Inter v podstatě na tři obránce, a proto nebyl rumunský internacionál směrem dopředu tolik vidět, jak jsme zvyklí třeba od jeho kolegy Maxwella. Přesto byl z Interistů nejblíže vstřelení branky, když se míč po jeho skvěle zahraném přímém kopu otřel o břevno.

Javier Zanetti – 7 : S Maiconem na pravé straně místy sami rozebírali obranu soupeře. Ukázal, že je typický křídelní hráč. Střed zálohy mu nesedí. S brazilským obráncem si skvěle vyhověl a naznačil, že tato spolupráce by mohla fungovat i nadále.

Dejan Stankovič – 6 : Odehrál solidních 45 minut. Jednou nebezpečně a akrobaticky pálil po Maiconově centru. Rozjížděl akce černomodrých až nezvykle z hlouby pole. Na konci prvního dějství se však zranil. Snad ho brzo opět uvidíme na trávníku.

Esteban Cambiasso – 7 : Jako jeden z mála odehrál první poločas lépe než ten druhý. Vybojoval mnoho míčů ve středu hřiště, které pak následně neomylně servíroval svým spoluhráčům. Po změně stran už byl méně výrazný. Operoval spíše vlevo, zatímco Nerazzurri útočili hlavně po pravé straně.

Cesar – 5 : V Palermu byl rozdíl mezi oběma kraji ve hře Interu velice markantní. Zatímco od pravé postraní čary hrozilo Fontanovi v brance Palerma neustálé nebezpečí, Cesar působil u té levé hodně bezradně. Asi přišel čas posadit tohoto brazilce zpět na lavičku náhradníků.

Zlatan Ibrahimovič – 7 : Měl dost možností jak změnit číslo na ukazateli skóre, ani jednu však nevyužil. Nebezpečně pálil už v 5. minutě. Jeho hlavička ze závěru zápasu mířila jen do gólmana. Jeho nejlepší moment přišel po Suazově centru kdy patičkou zasouval míč k tyči, Fontana však předvedl parádní zákrok a jeho pokus za brankovou čáru dojít nenechal.

David Suazo – 5 : Opět spíše trápení. Do zakončení se nedokázal prodrat, a proto se snažil hru aspoň tvořit. Jeho přihrávky však k ničemu nevedly. Ani v tomto zápase mu nelze upřít snahu, hraje však ve velké křeči.

Paolo Orlandoni – 7 : Tento veterán se dočkal svého doposud druhého startu za Inter a rozhodně nezklamal. Vyřešil pár ošemetných situací před svou brankou. Zvláště Miccoli se staral o to, aby se v bráně černomodrých nenudil.

Olivier Dacourt – 8 : Vystřídal zraněného Stankoviče a překvapil. Ani ne tak dobrým výkonem, jako svou docela útočnou hrou. Přesně přihrával a dokonce dvakrát nebezpečně pálil. Jen tak dál. Při problémech v záloze si opět zahraje v příštích utkáních trochu více.

Autor: Jaroslav Vychodil