Modročerní skončili na turnaji v Dubaji druzí

Luis Jimenez

11/01/08 - Zatímco Juventus prohrál v přátelském utkání na Maltě, Inter se v zimní pauze postavil ve finále Dubajského poháru vítězi světového klubového šampionátu z roku 2006 - Internacionalu Porto Alegre. Ve Spojených arabských emirátech s ním prohrál 1-2. Roberto Mancini však z možná i překvapivé porážky závěry dělat nechce. "Počítá se až utkání se Sienou." V neděli s ní nerazzurri zahajují druhou část Serie A.

"Chtěli jsme tento pohár vyhrát, ale teď to není důležité," řekl kouč. Pro vítěze byla určena cena v podobě 750 tisíc liber. "Bylo to těžké utkání a je potřeba, abychom nejlépe hráli proti Sieně." Jediný gól za italského mistra dal Chilan Luis Jimenez. Ten však již vyrovnával na 1-1. Brzký gól totiž vstřelil již po devadesáti sekundách Fernandao střelou z dálky. Inter v prvním poločasu nepůsobil příliš kompaktně. Po přestávce se jeho výkon zlepšil, přesto dostal druhou branku do Fernandaoa a prohrál 1-2.

Do finále Dubajského turnaje se Inter dostal po penaltové výhře nad Ajaxem v semifinále. V normální hrací době skončil duel 2-2. Obě branky nerazzurri vstřelil Julio Cruz. Na tu první z 16.minuty reagoval Ajax rychle. Za dvě minuty srovnal Perez. V 63.minutě šel nizozemský klub dokonce do vedení. Penaltu nařízenou po faulu čtvrtého gólmana Enrica Alfonsa proměnil Heitinga. O pět minut později vyrovnal hlavou Cruz. V rozstřelu ze značky pokutového kopu selhal Cristian Chivu. Na druhé straně však Van Der Heijden a Heitinga nastřelili brankovou konstrukci a Inter vyhrál 5-4.

V zápase o třetí místo pak Ajax prohrál se Stuttgartem 0-1. "Zimní kemp se povedl, trénovali jsme dobře a byli jsme v perfektních klimatických podmínkách," zhodnotil přípravu Mancini.