Chivu: To nejhorší máme za sebou

Chivu

13/04/08 (migel) - Cristian Chivu věří, že Inter již překonal výpadek formy v Serii A a neúspěch v Lize Mistrů a že Scudetto zůstane v rukách Nerazzurri. "Vítězství minulý týden v Bergamu nad Atalantou bylo nesmírně důležité, protože AS Řím den předtím porazil Janov a snížil náskok na jediný bod," řekl Chivu italské televizi Sky. "Na hřiště jsme vstoupili koncentrovaně a soustředili jsme se jen na náš zápas. Uvědomujeme si, že každý bod v závěrečné fázi soutěže by mohl rozhodovat. Řím prožívá výbornou sezónu. Jejich hráči hrají daleko více jako tým, než tomu bylo dříve. Nepřekvapuje mě to, protože znám ambice Luciana Spallettiho a jeho vůli po úspěchu. Budou bojovat až do konce."

Roberto Mancini připomíná, že by vypadnutí z evropských pohárů mohla být pro jeho svěřence výhoda. "Mohla by to být pro nás výhoda, můžeme kvalitně potrénovat a máme více času připravit se na nedělní zápas," souhlasí Chivu. Po vyřazení s Liverpoolem následovala šňůra nevydařených zápasů, především porážky v Neapoli a doma s Juventusem, po kterých se jedenáctibodový náskok v čele Serie A zmenšil na čtyři body.

"Bojovali jsme trochu také sami se sebou, myslím, že takový pokles formy potká v tak dlouhé sezóně každého. Víme, že nás střetnutí s Liverpoolem poškodila především psychicky, ale poté jsme tvrdě pracovali, abychom zapomněli. Nebylo to jednoduché. Když se nesoustředíte, nohy vás neposlouchají. Naštěstí si myslím a doufám, že máme toto kritické období za sebou."

Chivu byl jeden z hráčů postižených v poslední době nepříjemným zraněním, nyní je ale připraven v neděli večer čelit Fiorentině a kolegovi z reprezentace Adrianu Mutuovi. "Věci, které z něj dělají tak nebezpečného hráče, jsou jeho nasazení a touha ukázat každému, co umí a dovede." Chivu se spolu s Mutuem v létě zúčastní evropského šampionátu v dresu Rumunska. Nebudou to mít lehké. Jejich soupeři ve skupině C jsou Francie, Itálie a Nizozemsko. "Snem každého fotbalisty, který se zúčastní Eura je vítězství," říká Chivu.

Autor: Michal Müller

107x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy