Námluvy Hleba: Wenger kritizuje Inter, ten se brání

Mancini

26/04/08 - To, že Inter pokukuje po Hlebovi se v posledních dnech objevovalo v tisku poměrně často, ale nesmíme zapomínat, že má Bělorus v Arsenalu stále platný kontrakt a trenér Gunners to nemá v plánu měnit. Otázkou je, zda je zájem Interu vůbec reálný a není jen výmyslem novinářů. Dnes vyšly na stránkách anglického klubu jistá prohlášení, která vyvrací spekulace o hráčově odchodu. Wenger se vyjádřil poměrně dost jasně: "Říkají, že se zajímají o naše hráče, ale nikdo nám nezavolal a to je nepřijatelné. Mě nikdy neuslyšíte říkat věci jako jsou tyto. Jestliže se mi líbí nějaký hráč, tak jdu a promluvím si s prezidentem klubu".

Postoj, který Arsenal zaujal vůči Interu je takový, že by mohl i ohrozit případnou dohodu: "Noviny si můžou dělat svoje spekulace, ale klub, který jde ven s frázemi jako jsou tyto a ani vás nekontaktuje, tak to je nepřijatelné. Dokonce to není ani legální. Ale my zatím nemůžeme v tuto chvíli všechno odsoudit". Slova Arséne Wengera by měly být brány spíše jako doporučení a varování, že pokud Inter nezmění svou strategii, tak by se Arsenal mohl jevit méně přístupný dalším jednáním.

I přes ostrá slova, která trenér anglického týmu pronesl, bychom neměli zapomenout, že se jedná hlavně o média, která často těží ze slov, která nebyla vyřčena a své titulky nadsazují, aby jim dodali na zajímavosti. Mancini sám, je v otázkách přestupů spíše opatrný až vyhýbavý respondent. Dokonce se odhodlal na slova francouzského kouče reagovat na oficiálních stránkách Interu.

"Nikdy jsem žádné prohlášení o Hlebovi či jiných hráčích, kteří jsou pod kontraktem jiných klubů, nedával. Všechno, o čem se v posledních málo dnech psalo, bylo utvořeno z otázek, které mi byly položeny novináři. Na takovéto dotazy odpovídám vždy stejně - zajímá nás jen liga." Už 19.března vydal Inter oficiální prohlášení, v kterém důrazně popřel, že by se o Hleba zajímal.

Autor: Matouš Kostlivý

Zdroj: datasport.it/inter.it

186x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy