Quo vadis Inter?

Inter

03/06/08 - Dnes v 11.30 byl v tréninkovém centru Centro Sportivo Angelo Moratti oficiálně médiím a fanouškům představen nový trenér Interu Portugalec José Mourinho. Toto jmenování rozdělilo fanoušky na celém světě na dva tábory. Jedni si myslí, že teď bude Inter ještě silnějším týmem, který nebude mít v Itálii a v Evropě konkurenci, ti druzí, kteří nejsou sympatizanti tohoto někdy až arogantního kouče poukazují na to, že Inter bude nudný tým a Mourinho jenom potvrdí svůj úpadek, který prý předcházel jeho vyhazovu z Londýnské Chelsea. My fanoušci Interu věříme v to první a  hlavně ve zlepšení kvality hry a úspěch v Lize mistrů. To je pro Joseho úkol číslo jedna.

Prezident Interu Masssimo Moratti se už dávno netají tím, že při výročí klubu chce přivést posily zvučných jmen a neváhá za ně utratit několik desítek milionů eur. V médiích kolují informace, že Mourinhovi stanovil přestupovou částku na 100 milionů eur! A tady bych se rád zastavil a zamyslel se, jestli je toto dobrá a správná cesta, na kterou by se měl Inter vydat.

Není tajemstvím, že Inter ale i ostatní kluby v Itálii mají dluhy. Bohužel Serie A není tak “atraktivní” jako Premier league a zisky klubů v Itálii jsou až o 60 procent nižší než mají kluby z Anglie. Velkým zatížením pro Morattiho peněženku bude odstupné, které bude muset vyplatit odvolanému Mancinimu. Podle médií byla první nabíka pro Manciniho a jeho asistenty 9 milionů eur smetena ze stolu a dá se očekávat, že Moratti bude muset sáhnout do peněženky hlouběji. Podle nejnovějších informací až pro 15 milionů eur. Nemalé částky spolknou i platy nových hráčů a plat samotného Mourinha, který je největší v histori Serie A – 9 milionů eur. Suma sumárum, Morattimu se na začátku této sezony odlehčí kapsa o přibližně 130 milionů eur! To není malá částka, když vezmeme v potaz zadluženost klubu a fakt, že několika hráčům v týmu je Moratti nucený navýšit plat až o desítky procent (Ibra, Mario).

A jaká bude budoucnost? Tento týden se v médiích objevily informace, že se Inter chystá stěhovat pryč ze San Sira do nového stadionu, který by měl stát astronomických 400 milionů eur. Ta čísla znějí strašně, ale zůstává jediné a to věřit, že si Moratti umí spočítat svoje náklady a nedopustí, aby se Inter i nadále potácel v dluzích a nedej bože musel řešit existenční problémy, jako v nedávné minulosti Fiorentina případně obrovské finanční problémy jako má dnes AS Roma.

Autor: David Petrulák

Zdroj: FCInterMilano.com

318x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy