Balotelli: Chci do reprezentace!

Balotelli

12/08/08 - Jeden z největších talentů italského fotbalu, hráč Interu Milán, Mario Balottelli prozradil, jaké jsou jeho osobní cíle pro nadcházející sezonu. A dnes osmnáctiletý útočník míří, jak je jeho zvykem, opravdu vysoko.

SuperMario o sobě dal vědět hlavně v minulé sezoně, na jejímž konci hrál dokonce stabilně v základní sestavě, kde tvořil útočnou dvojici s Juliem Cruzem. Kouč Mancini ale z klubu odešel, a tak musí své kvality dokázat i José Mourinhovi. "Rád bych s Interem vyhrál Ligu Mistrů a probojoval se do národního týmu," netají se svými plány Balotelli. "Nemyslím, že Itálie bude přehlížet mladší hráče, pokud budou mít kvalitu. Nicméně nikdy nevíte. Nominace je vždy na trenérovi," uvědomuje si, zárověň ale věří Lippimu, že nebude mít problém povolat tak mladého hráče. "Vím, že Lippi řekl, že si bude vybírat hráče mezi osmnácti a čtyřiceti lety věku, ale samozřejmě záleží na tom, jak budu hrát."

Na otázku, jestli by mohl být jednoho dne vyhlášen nejlepším hráčem roku, odpověděl: "To není sen. To je cíl!" Balotellimu už konečně bylo přiděleno plné italské občanství a tak již může být povolán do reprezentace. Právě problémy s občanstvím jej připravily o Olympijský turnaj.

Autor: Martin Říha

Zdroj: goal.com

174x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy