Mourinho chce Eusebiův pohár pro sebe

Eusebio a Zanetti

18/08/08 - Inter získal po výhře nad Benficou Lisabon Eusebiův pohár a trenér José Mourinho byl z jeho zisku tak nadšený, že požádal prezidenta klubu Morattiho o to, aby si ho mohl vystavit ve své kanceláři. "Eusebio je symbol Portugalska a světového fotbalu," nechal se slyšel kouč. Inter po bezbrankových devadesáti minutách zvítězil v penaltovém rozstřelu 5-4.

"Vedli jsme si skvěle. Byl to těžký zápas a my jsme hru ovládali před fanoušky Benficy. Měli jsme několik šancí a zřejmě jsme měli zahrávat i penaltu. Soupeř měl jen pár šancí. Jsem šťastný i kvůli tomu, že jsme to zvládli bez zraněných hráčů," vyznal se Mourinho. Stále mu chybí stopeři. Chivu, Cordoba, Samuel a Materazzi jsou zranění a tak na jejich místě musí zaskakovat defenzivní záložník Cambiasso.

Paradoxně díky tomu hraje ve středu zálohy Dejan Stankovič a svou novou roli si vyloženě užívá. Pod Mancinim hrával na kraji. "Zlepšuji se v držení míče a brzy nebo později začnu dávat i branky," raduje se Dejan, který již zapomněl na zaječí úmysly a v Interu zůstane. Radost ze zápasu měl i Zlatan Ibrahimovič. Jeho koleno se zdá být v pořádku. "Cítím se dobře. Žádné problémy mi nedělalo."

2.poločas

Diváci na stadionu branku neviděli. V 7.minutě vystrašil gólmana domácích Stankovič ranou z dálky, mířil však vedle. V 11.minutě měl po spolupráci se Zlatanem obrovskou šanci Figo. Gólmana Benfiky však nepropálil. V 15.minutě měli velkou šanci i domácí. Cardozo pálil do tyče. V 36.minutě nezpracoval přihrávku od Ibry do ideální pozice Figo. Na konci prvního poločasu se vytáhl Julio Cesar, když vykryl střelu z úhlu.

Hned po přestávce střílel Ibra těsně vedle. V 51.minutě zastavil Luisao nedovoleně v pokutovém území Ibru. Rozhodčí však nepochopitelně penaltu nepískl. V 65.minutě neuspěl zblízka znovu Figo. V podobné šanci selhal i Ibra. V penaltovém rozstřelu pak na straně Interu neupěl právě on. Branku vysoko přestřelil.

15/08/08 - Eusebio Cup, Lisabon

Benfica-Inter 0-0, 4-5 p.

Penalty: Aimar, Maxwell, Balotelli, Reyes, Stankovic, Nuno Gomes, David Luis, Burdisso, Cambiasso.

INTER: (4-3-3): 12 Julio Cesar; 13 Macon, 16 Burdisso, 19 Cambiasso, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 5 Stankovic, 20 Muntari (70' Jimenez); 7 Figo (75' Balotelli), 8 Ibrahimovic, 33 Mancini (80' Pelé). (1 Toldo, 39 Santon, 6 Bolzoni, 18 Crespo, 29 Suazo 22 Orlandoni). Trenér: José Mourinho.

Benfica: (4-3-2-1):12 Quim; 14 Maxi Pereira (68' Miguel Vitor), 4 Luisao, 5 Leo, 8 Katsouranis, 24 Carlos Martins (68' Sidnei), 26 Yebda, 15 Ruben Amorim (46' Balboa); 16 Urreta (46' Reyes), 10 Aimar; 7 Cardozo (68' Nuno Gomes). (1 Moreira, 11 Balboa, 27 Sidnei, 28 Miguel Vitor, 19 Makukula, 6 Reyes, 21 Nuno Gomes). Trenér: Enrique Sanchez Flores.

Zdroj: Channel4/Inter.it