Julio Cesar svůj tým podržel, Inter vyhrál v Turíně

Julio Cesar

21/09/08 - "Je velmi těžké kontrolovat zápas celých devadesát minut, obzvláště proti tak dobře organizovaným týmům jako je FC Turín, který hraje beze strachu," řekl na tiskové konferenci trenér Interu Jose Mourinho. Inter vyhrál 3-1. Rohový kop však například nezahrával ani jeden, soupeř jich měl osm. "Byli jsme silnější a mohli dát víc gólů. Turín měl ale chvíle, kdy hrál lépe než my."

Informace o utkání: FC Turín - Inter 1:3

Fotogalerie: zde

Video: Góly, zajímavosti a download celého zápasu

Brankář Julio Cesar měl několik důležitých zákroků a hlavně v posledních patnácti minutách se dost zapotil. "Massimo Moratti platí Julio Cesarovi právě za to, aby takovéto zákroky měl, není tu na dovolené," tvrdí kouč nerazzurri. V útoku nastoupila trojice útočníků Mancini, Ibra a Adriano. "Taktický systém pro mě není důležitý. Co se počítá jsou principy hry. Uvědomil jsem si, že v Itálii se hodně mluví o taktice, ale já preferuji zaměření na kvalitu práce a přístup hráčů. Ibra odehrál tři krásné zápasy během jednoho týdne. Doufám, že tak dobře bude hrát stále. Adriano je velmi talentovaný a podle mého pohledu byla dnes jeho práce pro tým mnohem důležitější než gól, který vstřelil Panathinaikosu."

Turíňanům chybělo podle slov jejich kouče štěstí. "Věděli jsme, jak je Inter silný a zkusili hrát naši hru, ale vypadalo to, že je vše proti nám," řekl De Biasi. "Nejprve jsme si dali vlastní gól, pak se Maiconova střela od břevna odrazila do brány. Po těchto momentech mohl Inter kontrolovat zápas a spoléhat ne protiútoky. Výsledek 3-1 neodpovídá výkonům. Mohli jsme to zdramatizovat, kdyby Julio Cesar nepředvedl fantastický zákrok a kdyby jsme nenastřelili dvě břevna. Jsem hrdý na to, že můžu říct, že Turín si svou tvář zachoval i proti Interu."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Channel4

216x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy