Inter zostudil Římany na jejich hřišti čtyřmi góly

Ibra

20/10/08 - Po reprezentační pauze se ve velmi dobrém světle ukázali hráči nerazzurri. Ve šlágru 7.kola a v utkání dvou nejlepších italských týmu posledních let porazili AS Řím 4-0. Pro Římany byla porážka o to krutější, že ji museli strávit před vlastními fanoušky. Navíc to bylo podruhé za sebou. Loni prohráli 4-1. V základní sestavě Interu nebyl jediný Ital, pouze na lavičce byli připravení Balotelli a Toldo.

Informace o utkání: Roma - Inter 0:4

Fotogalerie: zde

Video: Góly, zajímavosti a download celého zápasu

"Byl to velkolepý Inter, odehrál skvělé utkání," řekl Amantino Mancini, který nahradil v druhém poločas Quaresmu. "Dřív jsem Řím miloval hodně. Pískot při nástupu na trávník jsem očekával. Je to normální. Bylo důležité zůstat koncentrovaný. Dnes večer jsme ukázali velký charakter," řekl hráč, který ještě loni hrál za soupeře. Všiml si i rozdílu mezi fanoušky. "V Miláně nejsou lidé na ulici tak dotěrní."

Javier Zanetti viděl nejlepší výkon sezony. "Jsem potěšen naším výkonem. Znovu jsme ukázali naši velkou sílu. Kontrolovali jsme zápas po celou dobu. Věděli jsme, že můžeme jít po tomto duelu na první místo," řekl kapitán, který hrál tentokrát levého beka. Dvě branky vstřelil nejlepší hráč utkání Zlatan Ibrahimovič. Celkem jich má na kontě již pět. "Vždycky se snažím skórovat a dnes se mi to povedlo dvakrát. Není důležité v jakém hrajeme rozestavění. Můžu hrát v systému 4-4-2 i 4-2-4," řekl Ibra, který při prvním gólu přehodil vybíhajícího gólmana. "Získali jsme důležité tři body a ve středu se o to musíme pokusit znovu." Inter hraje ve 3.kole v Lize mistrů doma s kyperskou Famagustou.

Překvapením v sestavě byl nigerijský Victor Obinna. Útočník, který zůstal v Interu omylem, protože nedostal pracovní povolení v Anglii, si osladil debut v základní sestavě gólem. Krajana Obafemi Martinse nepřipomínal jen svoji rychlostí ale také oslavou po gólu. Předvedl sérii salt. "Musím poděkovat celému týmu, zejména Mourinhovi. Není lehké dát od první minuty důvěru v takovémto utkání mladíkovi jako jsem já. Při gólu jsem se cítil nádherně. Když jsem ho pak znovu viděl, musím říct, že byl pěkný. V reprezentační pauze jsem tvrdě pracoval a výsledky se dostavily." Obinna vstřelil čtvrtý gól, ještě před ním se z gólu po dlouhé době radoval Dejan Stankovič. Čekal na něj více než rok.

"Chybělo mi to. Myslím, že to z mé oslavy bylo i vidět. Z gratulací od spoluhráčů je vidět, že jsme jedna kompaktní parta," prohlásil srbský záložník. "Cítil jsem se ve velké formě. Jsem rád, že si zahrál Olivier Dacourt. Má za sebou těžké měsíce, kdy nemohl kvůli zranění hrát. Doufám, že teď prožije skvělou sezonu."

"Dnes jsme vyhráli na velmi těžkém hřišti. Vedli jsme si velmi dobře. Tým je inteligentní a sklidili jsme ovoce naší práce," radoval se José Mourinho. Dominance v záložní řadě byla klíčová. "Cambiasso odvedl velmi dobrou poziční hru. Věděli jsme, že se záložníci Romy dobře pohybují a bylo důležité je zastavit. Se záložníky jsem hodně pracoval. Na těsno museli hlídat Aquilaniho a Perrottu. Líbil se mi Muntariho tlak právě na Aquilaniho a také na De Rossiho. Potěšil mě i Stankovič. Dobře se pohyboval a dal gól. Stejně jako Dacourt, kterého jsem zkoušel na Cambiassově pozici."

"Ibrahimovič může hrát kdekoliv. S Adrianem i Cruzem. Opravdu se mi dnes líbil, protože to zkoušel jeden na jednoho. Stále se zlepšuje." Utkání se moc nepovedlo Quaresmovi. "Ricardo je velký talent ale v tento moment mi nedělá stejnou radost jako Ibrahimovic. Musí zapracovat na spolupráci s týmem. Jsem si jistý, že jeho čas teprve přijde, jinak hrát nebude."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Inter.it

398x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy