Mourinho: Janov má náš respekt

Mourinho

25/10/08 - Opatrnost bude klíčem v nedělním duelu Serie A, kdy Nerazzurri hostí na svém hřišti Janov. Alespoň to tak tvrdí trenér José Mourinho.

"Soupeř má náš respekt. Hrají dobře, mají skvělé hráče a trenéra Gasperiniho. Nemyslím, že by měnili systém hry, takže to bude těžký zápas," řekl José během sobotní tiskové konference. "Inter bude mít pravděpodobně míč většinu zápasu pod kontrolou, také si vytvoří více příležitostí ke skórování, ale musíme se mít na pozoru v obraně, neboť Janov dokáže chyby potrestat."

Esteban Cambiasso je kvůli zranění mimo hru a José Mourinho bude muset opět míchat kartami. Ale vůbec se toho nebojí. "Můžeme ho nahradit a hrát stále stejně. Můžeme hrát se dvěma záložníky podobně jako druhý poločas proti Anorthosis," říká The Special One. "Nemůžeme počítat s Cambiassem, Vieirou a Jimenézem, ale najdeme vhodné řešení."

Brazilský levý bek Maxwell je opět v nominaci na utkání, ale Mourinho nechce sdělovat detaily ohledně složení základní sestavy. S jednou výjimkou. "Myslím, že nemůžete očekávat žádná překvapení. Máme mnoho kvalitních hráčů, kteří mají důvěru svého trenéra. To je důvod, proč proti AS hrál Obinna a proti Anorthosis Toldo. Neřeknu Vám, kdo bude zítra hrát, ale aspoň Vám můžu říci, že do branky se vrátí Julio César místo Tolda, který odvedl v LM dobrou práci."

Jedním z hlavních témat tiskové konference byl vztah Adriano - Mourinho. "Znám Adriana dlouhou dobu. Je to hráč, kterého jsem měl vždy rád. Ptal jsem se sám sebe proč v Interu nehrál. Když jsem přijel do Milána, pochopil jsem a pokusil jsem se mu pomoci. Nejsem jeho otec, ale trenér, který mu chce dát druhou šanci. Mluvím s ním jako s ostatními hráči, bez toho, abych ho kontroloval. Kontrolovat ho nemůžů, učit ano. Dnešní trenér musí pracovat s "hlavami" hráčů, pochopit jejich osobnost, poznat ji a vytvářet v týmu pozitivní atmosféru. S Adrianem máme vztah vzájemné úcty a respektu, ale to neznamená, že jeho práce je u konce. Očekávám od něj více."

Inter pokračuje v domácích zápasech ve vítězné sérii, ale návštěvnost s porovnání s minulou sezónu klesla. "Jestliže byl stadion vždy plný a tento rok je prázdný, je to Mourinhova chyba," vysvětluje portugalský trenér. "Jestli je to otázka kultury, těžko říci. Ekonomika neprožívá dobré období, možná není tak jednoduché koupit lístky na ligu či pohár, nebo si naši fanoušci myslí, že je v LM hotovo a očekávají, že v osmifinále přijede kvalitnější soupeř, který stadion zaplní. Možná si myslí, že proti Anorthosis a Panathinaikosu vyhrajeme bez jejich podpory. Možná to je souhra všech výše uvedených faktorů, nedovedu to vysvětlit. Mojí prací je připravovat tým a mít dobré výsledky. Zkusíme hrát pěkný fotbal. Na San Siru nikdy neuvidíte defenzivní Inter. Budeme dělat naši práci a uvidíme."

Autor: Michal Müller

Zdroj: inter.it

206x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy