Crespo: Jsem zklamaný, ale nevzdávám se!

Crespo

12/12/08 - Argentinec Hernán Crespo byl hostem pravidelného magazínu Special100one. Nelze nic jiného, než konstatovat, že tento argentinský fotbalista je skutečný profesionál.

Crespo, na konci minulé sezóny jste nastupoval méně, než na začátku. Procházíte nyní podobnou situací?

“Je to jiný pocit, protože situace je jiná. Jsem zklamaný z minulé sezóny, protože její větší část jsem hrál pravidelně a očekával jsem, že to tak zůstane. Náhle jsem byl mimo hru… Věci se toto léto změnily. Přišel nový trenér a odmítnul jsem všechny nabídky v naději, že se situace změní, ale to se zhoršilo. Nevešel jsem se do nominace pro Ligu Mistrů, ale to jsem zjistil až poté, co skončilo přestupní období. Neměl jsem už na výběr, zda zůstat, nebo zkusit štěstí jinde. Situace mě zklamala, ale rozhodl jsem se ji akceptovat. Není můj styl brečet nad horkou kaší. Budu pokračovat v práci a uvidíme, co se stane.”

Minulou neděli jste s Ivánem Cordobou velice bujaře oslavovali jeho branku. Jak se v Interu cítíte?

“Kromě zklamání tu zažívám take hodně srandy. I když nemám šanci hrát, těší mě vidět hráče jako Cordoba či Samuel hrát ve skvělé formě po zranění.”

Jaký je po třech měsících letošní Inter?

“Tým je výjimečný a kabina je velmi jednotná. A ještě jeden aspekt, který přinesl Mourinho, tým je velmi přizpůsobivý, může hrát vice způsoby. Na začátku jsme se chvíli hledali, snad už je to dobré.”

Jak Vám může trenér, jako je Mourinho, pomoci dostat se na vyšší úroveň?

“Jsem přesvědčený, že zkušenosti si nemůžete koupit, takže mít trenéra se zkušenostmi ze závěrečných fází Ligy Mistrů je velká výhoda. Obzvláště se týmem, jako je náš, který je velmi hladový po úspěchu.

Změnilo se něco ve Vašem vztahu k José Mourinhovi za dobu, co je zde?

“Mé názory na trenéra závisí na tom, zda hraji či nikoliv. Je jiný, co se týče tréninkových metod a přípravy na zápas. Ale ve smyslu manažerských rozhodnutí nebo vedení týmu, je každý trenér vice či méně stejný.”

Cítíte, že přichází moment Hernána Crespa?

“Naděje umíra poslední. Dělám vše, abych ho přesvědčil. Dělám vše a Profesionál musí říci, tvrdě jsem trénoval a trenér je ten, kdo rozhodne. Zkouším to, neponechávám nic náhodě. Mourinho ví, že se mnou může 100% počítat.”

Dáváte nějaké rady vašim spoluhráčům, kteří také tak často nenastupují? Abyste jim pomohl, aby byli připravení ve správný čas?

“Jestliže někomu můžu pomoci, udělám to s radostí. Radím hráčům z Primavery a také mým spoluhráčům.”

Mourinho řekl Balotellimu, aby si vzal příklad z některých starších hráčů. Poradil jste Mariovi něco?

“Talent není vše. Viděl jsem mnoho hráčů, než jsem začal hrát Serii A, kteří byli daleko lepší než já. Ale pokud nemáte správné myšlení, nikam se nedostanete. Musíte hrát srdcem a hlavou. Talent samotný nestačí.”

Je Vaším cílem hrát Mistrovství světa 2010?

“Není lehké hrát za národní tým. A rád bych hrál s Messim.”

Myslíte, že 1. února budete stale hráčem Interu?

“Klub rozhodne. Klub mě přivedl a je to on, kdo rozhodne, jestli mám odejít. Jsem zde šťastný. Samozřejmě, že chci hrát, ale neztrácím naději.”

Chcete někomu speciálně poděkovat?

“Určitě mé ženě a mým dcerám.

Autor: Michal Müller

Zdroj: inter.it

267x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy