Zanetti: Není důvod k panice

Zanetti

27/04/09 - Inter nezvládl zápas v Neapoli a po úspěchu konkurenta z Milána má na čele náskok již jen 7 bodů. Zbývá pět zápasů do konce soutěže, Nerazzurri potřebují k jistotě titulu devět bodů.

1-0


FOTOGALERIE


VIDEO

José Mourinho okomentoval výkon svého týmu takto: "Kontrolovali jsme zápas lépe v prvním poločase, nehráli jsme moc dobře, kontrolu nad utkáním jsme ve druhé půli ztratili a doplatili jsme na to," řekl Portugalec. "Pro mě to byl zápas, který měl skončit 0:0, ale když jeden z týmů vyhraje díky štěstí, je to v pořádku."

"Bylo obtížné se vrátit do utkání po Zalayetově gólu, protože Neapol přestala hrát. V prvních 30 minutách druhé půle jsme měli hrát lépe."

Mourinho říká, že náskok jeho týmu není důležitý. "Podstatné je, kolik bodů potřebujeme. Chybí nám 9 bodů. Hrajeme třikrát doma, dvakrát venku. My všichni, hráči a fanoušci se na to musíme soustředit."

"Kontrolovali jsme míč na svých kopačkách v prvním poločase. Nebyli jsme nebezpeční, ale zápas jsme kontrolovali. Neapol neměla moc příležitostí ke skórování, ale realita je statistika. Štěstí dnes přálo soupeři."

"Můj tým předvádí v lize fantastické výkony, takže o svých hráčích nemluvím negativně. Nezlobím se. Jsem trochu zklamaný, protože jsme se na tento zápas připravovali s cílem zvítězit, ale opakuji, za sebe se nemusíme ohlížet. Musíme se bavit jen o těch devíti bodech, které potřebujeme."

"Týmy za námi mě nechávají v klidu. Chci jen, aby jsme získali devět bodů. A jestliže jsme zatím v průběhu soutěže prohráli jen třikrát, jsem samozřejmě optimistický."

Mario Balotelli byl častou obětí faulů domácích hráčů. Mladý Ital dostal žlutou kartu, díky které bude v příštím utkání chybět. Inter hostí Lazio Řím. "Nejsem jasnovidec, ale před zápasem jsem řekl rozhodčímu, že utkání skončí a Mario bude "žlutý"."

"V první půli bylo pět faulů za sebou na Maria Balotelliho. To je frustrující pro hráče, nemá na hřišti ochranu rozhodčího. Ta žlutá karta ho bude stát příští zápas a pro nás to není výhoda."

Cristian Chivu říká: "Musíme pracovat tak, jak jsme pracovali doposud."

"Musíme na dnešní zápas zapomenout, protože nás čeká další důležitý zápas příští týden a jsme odhodlaní získat tři body, abychom odčinili dnešní porážku."

"Dnes jsme neodvedli to nejlepší, ale nevíme jak je to možné, nedovedeme to vysvětlit. Takový je fotbal, okamžiky rozhodují. Někdy se věci vyvíjí ve váš prospěch, jindy je tomu naopak. Dnes bylo vše proti nám."

Dejan Stankovič je zklamán výkonem Interu, ale je přesvědčen, že je Inter schopen tento nezdar v příštím utkání napravit.

"Pro nás je těžké tento výsledek přijmout, protože jsme zápas v první půli kontrolovali, Neapol neměla žádné šance," řekl Drak. "V druhé půli jsme trochu polevili, ale ten výsledek nedokážu vysvětlit. Remíza by byla spravedlivější, ale tento výsledek musíme přijmout."

"Liga není ještě rozhodnutá, ale kdyby mi někdo před začátkem ligy řekl, že budeme mít sedm bodů na nejbližšího pronásledovatele, nevěřil bych mu. Jsem zklamán, ale sebevědomý. Čeká nás těžký soupeř - Lazio, vím ale, že naši fanoušci nám pomůžou."

Dejan bude podobně jako Mario Balotelli v příštím utkání chybět. "Nechci mluvit o rozhodčích. Mám dobré spoluhráče, kteří mě nahradí tím nejlepším způsobem a vyhrajou i pro mě."

"Nemyslím, že tato porážka je výsledkem určitého zpomalení. V první půli jsem si neodpočinul, porážka se může stát. Naneštěstí není naše situace vážná, protože máme ten náskok."

Javier Zanetti připustil, že to dnes nebyl optimální výkon.

"Nebyli jsme schopni si vytvářet střelecké příležitosti," řekl Zanetti kanálu Inter Channel. "Na tuto porážku musíme zareagovat a přiští týden vyhrát, protože ještě není nic rozhodnuto."

"Musíme být upřímní. Dnes jsme nehráli ten nejlepší fotbal, ale chci fanoušky ujistit. Je jednoduché být po prohře negativistický, ale my získáme zpět maximální koncentraci."

Autor: Michal Müller

Zdroj: inter.it

215x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy