Mourinho: Pamatuji si jen vítězná data

Mourinho

01/05/09 - Na tiskové konferenci před zápasem 34. kola italské ligy odpovídal trenér vedoucího celku José Mourinho na otázky novinářů ohledně důležitého utkání s římským Laziem, i o významu 5. května pro fans Nerazzurri. Mourinho také nenechal bez povšimnutí poznámky Carla Ancelottiho, že kdyby Adriano neskóroval v derby rukou, Inter by neměl takový náskok, a Massima Ambrosiniho, který řekl, že Mourinho bude litovat svého prohlášení, že AC ukončí sezónu bez jediné trofeje.

"Myslím, že je správné mluvit o gólu, o kterém panují pochybnosti, ale měli bychom také mluvit o tom, kolik bodů bylo získáno z neprávem nařízených penalt," poukázal Mourinho. "Ale o tom se nechci bavit, protože bychom se museli bavit ještě o mnoha dalších věcech a to nemá cenu. Fotbal se neobejde bez lidských chyb, ale v lize ten nejlepší obvykle vítězí. Musíme počkat ještě chvíli, ale ne zas tak dlouho."

"Necítím nějakou lítost. Jestliže se ukáže, že jsem neměl pravdu, tak se AC omluvím," řekl Portugalec. "Pamatuji si, když Ambrosini urazil deset milionů fanoušků Nerazzurri, když oslavoval vítězství v LM. Uběhlo mnoho let, ale neviděl jsem, že by se omluvil. Je to charismatický hráč, který byl kapitánem velkého klubu, jakým AC je. Ale nikdy jsem neslyšel, že by se omluvil fanouškům Interu, přičemž mnoho z nich žije s Ambrosinim v jednom městě."

Obraťme pozornost zpět do přítomnosti. Interu bude vzápase s Laziem chybět distancovaný Mario Balotelli a Dejan Stankovič. Naopak do sestavy by se mohlo vrátit Sulley Muntari.

"Balotelli odehrál dobrá utkání, ale karetní distanc k soutěži patří. V jeho absenci nevidím jako drama, protože to znamená, že poslední čtyři kola bude moci odehrát. Žádný další distanc nehrozí," řekl The Special One. "Mario se velice dobře přizpůsobil našemu stylu hry, stejně jako Stankovič, který je pro nás velice důležitý, když hrajeme se zálohou v diamantovém rozestavení, protože Dejan je ten, kdo nejčastěji nastupuje za hroty. Ale Muntari tento týden trénoval bez omezení."

Pět kol do konce, sedm bodů k dobru. Mourinho má důvod k optimismu. "Očekávám náročný duel, ale my tři vítězství potřebujeme. Musíme se soustředit na sebe, sedm bodů náskoku je dobrých, zvyšuje to naše sebevědomí. Svému týmu věřím. S Palermem jsme odehráli ten nejlepší poločas v sezóně, na Juventusu jsme ještě chvíli před koncem vedli. Poté jsme v poháru vypadli se Sampdorií, ale chlapci hráli velmi dobře, což fanoušci ocenili. Nakonec jsme ve velmi těžkém zápase s Neapolí prohráli, i když jsme si remízu jistě zasloužili, ale takový je fotbal."

"Ta story o sedmi bodech je docela kuriózní, protože tuto výhodu máme již dlouhé měsíce, pár zápasů jsme měli + 10 bodů k dobru, ale náskok se nejčastěji pohyboval mezi pěti a sedmi body. Nyní je do konce pět utkání a my ten náskok stále máme. Kromě kyperské a holandské ligy, kde jsou již mistři známi, není v Evropě tým, který by měl náskok, jako máme my. Přitom každý tu hovoří o 5. květnu."

5. května 2002 Inter ztratil titul v posledním kole, kdy na Stadio Olimpico podlehl Laziu 4:2 (Karel Poborský dával za domácí dva góly). Mourinhova pamět je plná významných dat. "Pamatuji si 1. květen, 25. duben, což jsou dny, které mají zvláštní význam pro Italy, stejně tak pro nás Portugalce. Pamtuji si na 25. prosinec a 26. leden, kdy mám narozeniny, pamatuji si 4. listopad a 2. únor, ale nevím, jaký význam má 5. květen. Když se mě zeptáte, kdy jsem vyhrál LM s Portem, řeknu vám to. Když se mě ale zpetáte, kdy jsem vypadl v semifinále LM, řeknu, že nevím. Inter si musí pamatovat významná data, ne 5. květen. A můžu vám slíbit, že den, kdy vyhraji Scudetto, si budu pamatovat navždy."

Autor: Michal Müller

Zdroj: inter.it

196x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy