Inter byl lepší, Superpohár má ale Lazio

Mou

10/08/09 - Inter nešťastně v Pekingu prohrál a pátý Italský superpohár nezískal. Zápas s Laziem měl přitom po většinu času pod kontrolou. Zatímco v prvním poločase si jeho hráči vytvořili jen pár šancí, po přestávce přišel ofenzivní tlak a zdálo se, že je jen otázkou času, kdy padne první gól. Obrovskou šanci měl například Samuel Eto'o, který vystihl malou domů, udělal kličku brankáři, ale z úhlu nedokázal trefit prázdnou bránu. Pak však přišel šok. Lazio zahrávalo přímý kop a po dvou tečích se míč dostal k Matuzalemovi. Ten Julia Cesara propálit nedokázal, jenže vyražený míč se odrazil od jeho hlavy a on tak, aniž by to vlastně takto chtěl, skóroval. Za další tři minuty přišel druhý gól. Prakticky z ničeho se za zády obránců objevil Rocchi a přehodil vybíhajícího Julia Cesara.

Pro Inter znamenaly dvě branky šok, ale postupem času se z něho dostával a znovu přicházely šance. V 78.minutě skvěle zabojoval střídající Balotelli a získal ztracený míč. Nahrál Eto'ovi, který nekompromisně poslal míč pod břevno. Vyrovnání téměř zařídil Milito. Jenže jeho střela prošla Eto'ovi, který stál v ofsajdu, mezi nohama a tak branka nebyla správně uznána.

José Mourinho ujišťuje, že nerazzurri si Superpohár zasloužili získat. "Lazio si užívá výhru, zatímco nás těší, že víme, že máme tým s velkou budoucností." Fanouškům se výkon Interu opravdu musel líbit. Tým hrál hlavně v druhém poločasu velmi útočně a jen smůla v zakončení šancích ho připravila o úspěch. "S výkonem mých hráčů jsem velmi spokojen, nový taktický systém je ve vývoji, ale samozřejmě s výsledkem být spokojeni nemůžeme. Každý to viděl. S přehledem jsme mohli vyhrát 3-1. Předtím než šlo Lazio do vedení jsme měli 12 nebo 14 jasných šancí. Oni se zaměřili na obranu a měli štěstí. Opravdu hrát začali až v závěru," řekl portugalská kouč, který finálovou medaili věnoval při odchodu do šaten jednomu z čínských fanoušků.

Pokud by Inter v neděli vyhrál vyrovnal by v počtu trofejí AC Milán, který Superpohár získal pětkrát. I tak má ale rekord aspoň v počtu finálových zápasů v řadě. Pět zápasů o Superpohár za sebou zatím nikdo jiný nehrál.

Lazio zisk Superpoháru mohutně oslavilo. V ulicích Říma bylo mnoho fanoušků biancocelesti a tým přišlo uvítat na letiště tři tisícovky fandů. Trenér Ballardini řekl, že Lazio si výhru zasloužilo, protože jeho hráči měli větší hlad po úspěchu. "Inter dal jediný gól po naší chybě." Prezident klubu Claudio Lotito prohlásil, že to pro Inter byla bolestivá porážka a že bylo dokázáno, že peníze ve fotbale nejsou všechno.

Za Lazio si zahrál i Julio Cruz. Argentinský útočník působil do tohoto léta v Interu. Jako jediný z přítomných hráčů, tak slavil zisk Superpoháru loni i letos. "Myslím, že to byl pro mě osud vyhrát tento pohár, ještě před dvěma měsíci jsem byl Interista." Dalším, kdo v minulosti oblékl dres soupeře je Dejan Stankovič. Třicetiletý záložník je v Interu sedmou sezonu, v Laziu byl také pěkně dlouho - šest let. "Nezasloužili jsme si prohrát. Takový je ale fotbal. Lazio mělo štěstí," řekl Srb.

"Jsem spokojený s tím, jakým způsobem jsme hráli. Stále jsme kontrolovali rytmus hry a drželi míč," řekl Samuel Eto'o. "Šancí jsme si vytvořili mnoho. Gól byl dobrý, ale důležitější bylo vítězství. Pokud budeme hrát stejným způsobem, věřím, že branek dáme víc. Bavilo mě to." Autor jediného gólu nerazzurri dodává, že se bude muset ještě zlepšit. "Potřebuji se naučit nové taktické přesuny, protože ty jsou velmi odlišné od toho, jak jsem do teď hrál. S Militem jsme do neděle odehráli pouhých 35 minut proti Monaku, takže se naše souhra může jenom zlepšit. Jsem si jistý, že to bude lepší. Už v tomto utkání jsme si dost nahrávali a snažili se náš pohyb synchronizovat. Doufám, že budeme nejsilnější útočnou dvojici v Serii A a že nám to půjde i s ostatními střelci. Proti Laziu Mario Balotelli i David Suazo ukázali, jak mohou být důležití. Se svoji fyzičkou ještě nejsem spokojený. Pro dobrou formu potřebuji aspoň měsíc trénování, za sebou mám přitom něco víc jak týden."

Zdroj: Channel4/FCInterMilano.com