Mourinho: Všechny tři týmy byly příšerné

Mourinho

09/11/09 - Inter Milán pouze remizoval s trápícím se AS Řím. Že to není dobrý výsledek, bylo na první pohled patrné z výrazu Josého Mourinha.

"Viděli jsme zápas, který měl blízko k tomu, abychom ho mohli označit jako "příšerný", to znamená, že všechny tři týmy byly příšerné," řekl José Mourinho v pozápasovém interview pro Sky Sport Italia. "Tři týmy? Ano. Jeden chtěl vyhrát, ale neudělal pro úspěch skoro nic. Jeden tým vyhrát nechtěl a ukázal, že vyhrát nechce. A ten třetí tým byl ten, který hrál svůj vlastní zápas, který byl na rozhodování jednoduchý. Rozhodčí zapískal čtyřicetkrát či padesátkrát. Výsledek není problém, je vcelku normální, když se utkají dva velké týmy. Remíza doma není drama."

Mourinho nechal proti Giallorossi pár hráčů odpočinout, novináři ho nařkli, že nepostavil ofenzivní sestavu. "Nastoupil útočný Inter, s Militem, Eto´em, Stankovičem, Mottou a Muntarim, myslím, že je to útočně laděný tým."

Mario Balotelli vystřídal na začátku druhé půle Patricka Vieiru, bylo to kvůli slabšímu Francouzovu výkonu? "Patrick byl v týmu, který nehrál dobře," odpověděl Mourinho. "Dělal, co uměl. Kdyby hráči hráli přes něj, tak by to bylo lepší. Tým přes něj nehrál, takže to není jeho chyba."

"Můj názor na výkon Maria Balotelliho? Skoro nulový (což si některá média vyložila po svém, Balotelli je prý "nula"). Nelíbil se mi jeho přístup k utkání, jeho pohyb byl špatný, málo pracoval pro tým, který měl problémy. Sneijder byl unavený a to je důvod, proč nezačal od začátku. Stankovič byl zraněný a už jsme nemohli střídat. Balotelli hrál v Kyjevě poločas a dnes mohl odvést mnohem více."

Co se tedy Mourinhovi na zápase líbilo? "Získaný bod proti kvalitnímu týmu. Nemyslel jsem, že uvidíme tak špatný zápas, nastoupili Vieira a Muntari, kteří byli odpočatí. Ani jeden tým si nezasloužil vyhrát tak příšerný zápas."

"Jestliže někdo odcházel domů po zápase šťastný, znamená to, že nemá moc velké ambice."

Ale zpět k Mariu Balotellimu. "Zkusil jsem se k němu dostat všemi možnými způsoby. Byl jsem mu hodně blízko, pak jsem si od něj držel větší odstup. Všechno jsem zkusil. Mario je takový: jednou jde na hřiště a vydá ze sebe vše, podruhé jde na hřiště a jeho přínos nenís koro žádný. Možná by my s tím mohli pomoci novináři. Mario je vždy slušný a zdvořilý, poslouchá, co mu říkám, ale někdy nevím, jestli se mnou ve všem souhlasí. Zlepšil se, ale s talentem, jaký má, by si mohl vést o mnoho lépe."

Muž zápasu Sky Sport Italia Dejan Stankovič připojil pár svých postřehů z nepovedeného utkání.

"Vučiničův gól byl výjimečný, ale také hodně šťastný. Ve druhé půli jsme byli více odhodlaní, ale opakuji, remíza je v utkání dvou velkých týmů normální."

"Byli jsme unavení? Myslím, že je normální cítit se trochu unavení. AS se na San Siru daří, ale nejen zde."

Javier Zanetti je z výsledku zklamaný. "Nemyslím, že únava byla problém, zkusili jsme vyhrát a nevymlouváme se. Pořád jsme na špici, během pauzy musíme pořádně potrénovat."

"Juventus a AC Milán? Byli tu před utkáním a budou tu až do závěrečného kola."

Autor: Michal Müller

Zdroj: Inter.it

290x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy