Samuel Eto'o hraje kvůli zranění pod injekcemi

Samuel Eto'o

30/11/09 - Samuel Eto'o nepatří k nejlepším hráčům Interu, přesto byl nominován do výběru 10 hráčů, mezi nimiž se rozhodne o držiteli Zlatého míče pro tento rok. I z tohoto kroku je evidentní, že o vítězi prestižní ankety nerozhodují ustálené nadprůměrné výkony ale hráčovo jméno. To si udělal v Barceloně, s kterou v květnu vyhrál Ligu mistrů. Oproti tomu jeho kolega v útoku Diego Milito, střílí jeden gól za druhým - na jaře v Janově, teď v Miláně. Ten se však nevešel ani do padesáti členné nominace.

Přestože šest ligových gólů není až tak špatná bilance, Eto'o v psychické pohodě rozhodně není. Při detailnějším zkoumání jeho střeleckých zápisů přijdeme na to, že sice nastupuje téměř do každého zápasu, ale z těch šesti branek vstřelil dvě z penalty a v Lize mistrů se netrefil vůbec. Naposledy hrál Inter proti Fiorentině a on běžel z poloviny hřiště sám na osamoceného Freye. Měl neuvěřitelné množství času, před gólmanem se však zastavil a trochu nepochopitelně se ho místo kličky pokusil prostřelit, to se mu nepovedlo a Inter tak vyhrál pouze 1-0.

"Brankář udělal skvělý zákrok," usmíval se kamerunský střelec. "Mohl jsem mu udělat kličku nebo ho prostě oběhnout, ale rozhodl jsem se jinak. To se ve fotbale stane." A proč se mu nedaří? Protože má zraněnou pravou nohu. "Stále ještě nejsem úplně stoprocentně v pořádku. Také tentokrát jsem hrál pod injekcemi. Lepší se to a jsem rád, že jsme v tomto těžkém zápase s Fiorentinou uspěli. Doufám, že jsem si nějaký gól schoval na sobotu proti Juventusu."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Football-italia.net/Inter.it

231x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy