Mourinho je kritizován ze všech stran

Mou

30/11/09 - Inter sice v lize znovu vyhrál, po nepovedeném zápase v Barceloně se však na Mourinha valí kritika ze všech stran. Kritizují ho španělské i italské noviny, ostatní trenéři a majitel Interu Massimo Moratti. José se však kritikám tradičně vysmívá. Přestože Inter vede ligu o sedm bodů a směřuje k rekordnímu pátému scudettu za sebou, Portugalec střídal Roberta Manciniho zcela z jiných důvodů. Měl konečně s týmem uspět v Lize mistrů a to se mu zatím vůbec nevede. Ba co víc, spíš to vypadá, že tým se v evropské soutěži stále zhoršuje.

"Ano, mluvil jsem s Mourinhem," prohlásil Moratti. "Vysvětlil jsem mu mou nespokojenost. Teď ale musíme jít dál. Je to profesionál a ví, že musí respektovat své povinnosti v Lize mistrů a Serii A. Není pravda, že by se náš vztah po porážce v Barceloně zhoršil." Inter musí v posledním kole LM vyhrát nebo s Kazaní remizovat maximálně 1-1. V opačném případě je prý Mourinhovo místo v ohrožení. Majitel klubu však tyto spekulace nepotvrdil.

"Že Inter nemá kádr srovnatelný s Barcelonou? Dani Alvez v reprezentaci Brazílie nehraje kvůli Maiconovi... V úterý jsme měli na hřišti kvalitativně lepší tým, ale na hřišti to hráči ukázat nechtěli. Byl to naprosto zbytečný výlet do Španělska," zuřil po zápase Moratti. Přestože se o Mourinhovi mluví jako o vynikajícím psychologovi a ne tak dobrém trenérovi, tak proti Barceloně svůj tým vyburcovat vůbec nedokázal. "Inter vůbec nehrál... Doufám, že to byl jen ojedinělý incident a už se to nikdy nestane. I když to přišlo zrovna v nejhorší možnou dobu. Odehráli jsme nejhorší zápas v nejhorším čase. Naše dosavadní úspěchy a naši cestu to ale nesmaže."

Moratti přiznal, že byl podobně jako loni na Manchesteru o přestávce v kabině za hráči. "Jen jsem jim řekl své některé idee. Žádné scény jsem tam nedělal. Mourinho má naši plnou důvěru nadále." V novinách se již však spekuluje o nástupci - Laurent Blanc.

Bývalý trenér AS a Lazia Řím Zdeněk Zeman si myslí, že Mourinho koupil špatné hráče. "Nejsem jediný, kdo nechápe systém Interu. Když přišel tvrdil, že bude hrát 4-3-3 a nikdy tak nehrál. Zkoušel to maximálně měsíc, bez úspěchu. Problém je, že to chce dělat s hráči, kteří na to podle mě nejsou," řekl český rodák.

Kritika se ozývá i z italských novin. "Inter selhal nejhorším možným způsobem. To už je ale v takovýchto zápasech přirozené. Barcelona hrála přímočaře, Inter nevystřelil ani jednou na bránu. Inter nepředvedl nic a vypadá to, že hrál tak, jako kdyby se na zápas vůbec nepřipravil. Chyběla myšlenka, pohyb, překvapení, cokoliv z toho, co Inter má."

Španělský tisk se diví, jak tento tým může v Serii A dominovat. "Barcelona je celou dobu držela pod tlakem a ani v nejmenším to nevypadalo, že by jí měli vstřelit gól. Proti takovému Interu Barcelona skutečně nepotřebovala Messiho a Ibrahimoviče. Inter má větší jméno, než jaký hraje fotbal."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Football-italia.net/FCInterMilano.com

347x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy