Šťastný Panděv je zpátky v Interu

Goran Panděv

04/01/10 - Po měsících spekulací je zpátky - Goran Panděv se vrací do Interu. Svoji první smlouvu s ním podepsal jako sedmnáctiletý v roce 2001. Nyní o devět let později má nový kontrakt, který vyprší na konci června roku 2014. Makedonský reprezentant přišel jako volný hráč. Předtím působil v Laziu, ale na podzim si za něj nezahrál ani jedno utkání. Vedení ho v létě vyřadilo z kádru po té, co vyjádřil přání klub opustit.

26letý hráč dnes odpoledne absolvoval s novým týmem trénink a nebrání mu nic v tom, aby nastoupil do středečního utkání s Chievem. Serie A pokračuje po 17denní zimní pauze zápasem, který v den, kdy je v Itálii státní svátek začíná již ve 12:30.

Inter získal Panděva hlavně kvůli tomu, že celý leden bude kvůli Africkému poháru národů chybět Samuel Eto'o, který v Angole reprezentuje Kamerun.

Po svém prvním příchodu do Interu vyhrál Panděv s Primaverou scudetto. Do A týmu se však prosadit nedokázal a tak následující sezony strávil na hostování. Nejprve ve Spezii, pak v Anconě. Od roku 2004 působil v Laziu, kde odehrál 159 zápasů a vstřelil úctyhodných 48 branek.

"Jsem velmi šťastný," řekl na dnešní tiskové konferenci Panděv. "Vždycky bylo mým snem zůstat v Interu, ale skutečnost byla jiná. Vyrostl jsem, stal jsem se mužem a skutečným hráčem a dnes jsem rád, že jsem zde. Doufám, že to bude vítězný začátek a s Interem toho vyhrajeme mnohem víc. Když jsem před lety přicházel neuměl jsem jazyk a byl velmi mladý. Teď je to úplně jiné. Jsem v Itálii deset let, konečně hrát jsem začal v Laziu, za což mu děkuji. Teď jsem zde, abych ukázal svou kvalitu."

Panděv neodehrál v první půlce sezony jediný zápas a tak je otázkou jeho fyzička. "V posledním pár dnech jsem trénoval v Makedonii, předtím dva měsíce jsem pracoval v Laziu. Jsem k službám trenérovi, on dělá rozhodnutí, zda budu hned hrát. Jsem připraven a nemám s tím problém. Inter je skvělý tým se skvělým duchem, to je důvod, proč tolik vyhrává. Doufám, že budu často střílet góly, ale mnohem důležitější jsou výhry týmu."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Football-italia.net/Inter.it

461x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy