Mourinho: Mariga pre súčastnosť aj budúcnosť

Mourinho

02/02/10 - José Mourinho dúfa, že sa týmu podarí po minuloročnom zaváhaní uspieť v Coppa Italia. ,,Ak sa dostanete do semifinále pohára, je prirodzené, že v ňom chcete uspieť, ˝ povedal talianskym novinárom v predzápasovej tlačovej konferencií, pred prvým duelom s Fiorentinou. ,,Ale nebude to ľahké, odveta sa hrá až v apríli. Nepáči sa mi to, ale je to už tak. Neviem, či budú oba tými ešte v Lige Majstrov, či len jeden, či budeme mať zranených hráčov alebo budeme unavený po ťažkom zápase. Neviem, ako na tom bude tím. ˝

"Je to trochu zvláštne hrať prvý zápas teraz a druhý o dva mesiace neskôr. Je to ako hrať prvý polčas, ísť domov, a zápas dohrať o dva mesiace. Ale samozrejme zajtra budeme chcieť vyhrať a uhrať výsledok, ktorý nám dá šancu na postup."

"Všetci moji hráči sú mi k dispozícii. Samozrejme budem brať do úvahy fakt, že sme hrali 3 zápasy za 8 dní, takže prestriedam hráčov. Pokúsim sa utvoriť, čo najsilnejší tím, schopný uhrať dobrý výsledok, sme si však vedomí, že na niektorých postoch nemáme moc na výber. Môj tím? Určite bude hrať Lúcio, Sneijder a Milito. Taktiež Toldo si zahrá. Jeho nasadenie minulý týždeň chybné nebolo."

Mourinho taktiež privítal novú posilu Interu, McDonalda Marigu. "Som spokojný s jeho príchodom. Je to ďalšia možnosť do stredu poľa. Keďže máme už aj Krhina späť po zranení vytvorili sme v zálohe rovnováhu, po odchode Patricka Vieiru. McDonald už s nami dnes trénoval. Nie to typ hotového hráča, ale rastie a má svoju perspektívu a preto sa mi páči. Je tu pre dnešok, ale aj pre zajtrajšok. Má veľký potenciál dostať sa na vrchol, musí na sebe pracovať. Simplicio a Ledesma? Dúfam, že sú šťastný tam, kde sú."

Február je pre Nerazzurri veľmi zaplnený mesiac. Tím odohrá 7 zápasov. "Je tu veľa náročných zápasov, ktoré odohráme vo Februári," povedal šéf Interu. "Sú tu tri týždne ligových zápasov, možno najdôležitejšie týždne."

Podľa Mourinha je Inter v porovnaní s minulým rokom silnejší. "Tím, ktorý stratí jedného z najlepších hráčov na svete je samozrejme tím, vytvárajúci veľa otáznikov. To je to, čo sa stalo, keď sme predali Ibrahimovića. Ale vieme, že sme urobili správnu vec. Každý môže vidieť čo sme mi tréneri a klub urobili. A čo hráči urobili. Áno, ešte sa mi nepodarilo vyhrať, to čo som chcel, ale faktom je, že tím hrá lepšie, a nie je to náhoda," ohodnotil súčasný stav Mourinho.

Autor: Dominik Jambor

Zdroj: Inter.it

438x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy