Ledesma, Veloso ani Simplicio, Inter posílil Mariga

02/02/10 - Mariga

02/02/11 - Ze všech možností, které se pro posílení záložní řady nabízely, nakonec vyšlo to nejméně pravděpodobné. Během lednového přestupního okna se mluvilo o Ledesmovi z Lazia, Fabiu Simpliciovi z Palerma, Juliu Baptistovi z Říma, nebo Portugalcích Miguelu Velosovi s Manuelem Fernandesem. Ti všichni mohli doplnit záložní řady Interu, které opustil Patrick Vieira, jenž zamířil do Manchesteru City. Nikdo z výše jmenovaných však nakonec černomodrý dres neoblékne. Ne v letošní sezoně. Inter nakonec dotáhl do konce až přestup mladého Keňana, McDonalda Marigy.

Dvaadvacetiletý Mariga (nar. 4.dubna 1987), který je přirovnáván k Essienovi, měl přitom namířeno úplně jiným směrem. Hráč byl již domluvený na přestupu do Manchesteru City, kde by se připojil k exinteristovi Vieirovi. Nicméně ho potkal podobný osud jako Victora Obinnu, když se nepodařilo vyřídit administrativní záležitosti a celý přestup ztroskotal na pracovním povolení. Pro týmy, které jsou v hodnocení FIFA na horším, než sedmdesátém místě, jsou podmínky zpřísněny a je vyžadováno splnění určitého počtu startů za národní tým. Keňa je v žebříčku na 98. místě.

Inter je zatím pouhým spoluvlastníkem hráče, polovina patří stále Parmě a 50% podíl nerazzurri stál 3 miliony euro. Parma naopak získala spoluvlastnictví Ludovica Biabianyho, který zde již půl roku z Interu hostuje a nově na hostování Jimeneze.

Koupi Marigy předcházel odchod Amantina Manciniho, který se nedokázal prosadit a v letošní sezoně se často nedostal ani na lavičku náhradníků. Na hostování do konce sezony tak přešel do konkurenčního AC Milán. Pokud budou rossoneri chtít, můžou polovinu hráče ke konci hostování za 6 milionů euro odkoupit. V Interu naopak zůstává Ricardo Quaresma, který je na tom s výkonností podobně jako jeho brazilský kolega.

José Mourinho se již stihl vyjádřit k nové akvizici, která má za sebou první trénink: "Jsem spokojen s jeho příchodem. Je to jedna z dalších možností pro záložní řadu, dnes poprvé trénoval s týmem a i přesto, že se stále zotavuje ze zranění, tak se mi zdá, že by již mohl být k dispozici. Není to ještě hotovým produktem, ale líbí se mi hned z několika důvodů: protože je mladý, musí se dále vyvíjet a je využitelný dnes i v budoucnosti. Musí ještě hodně zapracovat, aby se z něj stal ‚top‘ hráč, ale líbí se mi. Je ho potřeba na vyvážení týmu."

Inter se snažil získat i další záložníky, kteří by posílili záložní řady. Přestup Manuela Fernandese z Valencie však ztroskotal na vstupní prohlídce, zatímco Ledesmův příchod pak zhatila tvrdohlavost prezidenta Lazia Lotita. Ledesma tak bude moci v létě Lazio opustit zdarma, podobně jako to učinil novopečený útočník Interu Pandev. Podobně skončil i přestup Kolarova, kterého si Inter vyhlédl na levý kraj obrany, jako náhradu za zraněného Chivua. Lotito položil finanční požadavky tak vysoko, že se prezident Interu, Massimo Moratti, rozhodl z dalších jednání stáhnout. To vše k pochopitelné radosti Davide Santona, který tak bude v boji o pozici levého obránce, o jednoho protivníka méně.

V odpoledních hodinách 1. února se pak ještě řešila další varianta na přestupovém trhu. Fabio Simplicio přiletěl do Milána, nicméně vzájemná výměna hostování s Krhinem se nepodařila dotáhnout do zdárného konce, kvůli nedostatku času.


Autor: Matouš Kostlivý

Zdroj: Fcinternews.it

569x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2022 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy