Sneijder: Směji se srovnání s Messim

Sneijder

19/04/10 - Po José Mourinhovi byl dalším respondentem holandský záložník Wesley Sneijder.

Jak se Vám v Interu líbí? Jaké to je pracovat s José Mourinhem?

"Jsem mnohem šťastnější než v Realu Madrid. Myslím, že je to tím, že hraji každý zápas a daří se mi. Je skvělé pracovat s takovým trenérem, jakým je Mourinho. Každý se může pod jeho vedením zlepšit."

Už Vám někdo z hráčů Realu zavolal?

"Ještě ne, ale máme jeden den do zápasu. Jistě mi večer někdo zavolá ..."

AS Řím je v tabulce před vámi. Ovlivní to zítra vaši psychiku?

"Nyní nepřemýšlíme o lize. Zítra se hraje semifinále LM. Jeden z nejdůležitějších zápasů. Na ligu budeme myslet až potom."

Můžete LM vyhrát?

"Stále je ještě dlouhá cesta. Finále nebude jednoduché, ale o něj teprve budeme bojovat, jako jsme bojovali v základní skupině a potom s Chelsea a CSKA. Budeme pokračovat v boji."

Myslíte si, že jste lepší a silnější než Messi?

"Směji se tomu, protože nikoho s ním nemůžete srovnat. V tuto chvíli je to nejlepší hráč na světě a stále má ještě dost času, aby se dále zlepšoval."

A co Barcelona?

"Nebojíme se nikoho. Máme k ní velký respekt, protože je to jeden z nej týmů v Evropě, ale nebojíme se."

Vysněné finále. Inter proti Bayernu, Sneijder proti Robbenovi. Co byste si navzájem řekli?

"Také jsem o finále snil. Hrál by Inter proti Realu. Jsme v semifinále a můj kolega Robben také. Před námi je dlouhá cesta. Čekají nás těžká utkání, ale bylo by krásné se potkat 22. května na našem bývalém stadionu."

Jste hráč schopný zůstat v klidu i při nejvypjatějších momentech...

"Když jsem přestoupil do tohoto klubu, bylo to divné, protože jsem tu nikoho neznal, ale měl jsem dobrý pocit. Je to tým, který jde za vítězstvím, za které bojuje. Stále jsme ve hře o titul, pohár a LM. Nehráli jsme každý zápas tak, jak bychom chtěli, ale vždy jsme bojovali. Tento tým může bojovat proti jednomu z nejlepších evropských týmů, protože jím sám také je."

Proti Barce jste hrál už mnohokrát. Co je nejtěžší, když proti nim hrajete?

"Jsou strašně silní. Hodně drží v každém zápase balon, ale Mourinho má vždy svou taktiku, takže do zítřejšího utkání půjdeme a zkusíme zničit jejich hru, útočit a dát branku. Mám dobrý pocit. Je to mé první semifinále, ale půjdeme do toho. Příští týden jedeme do Španělska k druhému utkání, ale prvně hrajeme zítra a na domácím stadionu chceme být pánem."

Autor: Michal Müller

Zdroj: Inter.it

569x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy