Moratti: Plně koncentrováni na Barcelonu

Moratti 27/04/10 - Inter se sice vrátil do čela tabulky Serie A to, co však momentálně nejvíce zajímá je středeční zápas Ligy mistrů. Inter je po sedmi letech letech v semifinále a v prvním zápase nad Barcelonou vyhrál 3-1. Nejdůležitější hráč zálohy Wesley Sneijder si v posledním ligovém utkání natáhl stehenní sval. Přesto však hlásí, že do zápasu je připraven. I přes bolest a riziko zhoršení zranění pro něj odveta na Nou Camp znamená více než hodně. Majitel a prezident klubu Massimo Moratti poskytl před ostře sledovaným duelem interview.

"V lize jsme první, ale všechna soustředěnost směřuje do Barcelony," tvrdí Moratti. "Je jedno jestli máme teď o bod méně či více, do konce ligy zbývají tři zápasy. A to pro oba. Pro nás i pro Romu."

"V Barceloně to bude velmi vzrušující zápas. Musím přiznat, že výsledek z prvního zápasu slibuje velmi zajímavý duel. Naši hráči perfektně vědí, čeho jsou oni schopni, Mourinho to ví taky, stejně tak fanoušci."

Na konci svého sobotního ligového zápasu měli hráči Barcelony na sobě tričko s nápisem, že budou bojovat zuby nehty. "O Interu to platí také. Barcelona tímto gestem udělala zápas ještě mnohem zajímavější. My ale víme, jak taková atmosféra v Barceloně vypadá. Už jsme tam byli a protože to bude semifinále, tak budeme víc motivovaní." Nerazzurri tam na podzim v základní skupině prohráli 0-2.

Barcelona si šlágr užívá. Pro fanoušky Interu dokonce vyhradila jedno náměstí a vytvořila zde tzv. Inter-zonu. V ní budou pro nerazzurri uspořádány během dne různé akce.

Kromě zranění Sneijdera řeší Inter už jediný problém - Balotelliho. V pátek ho Moratti odvolal od týmu. Mladý tvrdohlavý útočník má spory nejenom s fanoušky ale i s některými spoluhráči. To v kabině nevytváří zrovna dobrou náladu a tak ho prezident dočasně vyřadil z týmu. "Je možné, že s týmem do Barcelony pojede, ale je mnohem pravděpodobnější, že tento problém budeme řešit až po utkání."

Joan Laporta je členem čestného klubu Interistů a s Morattim jsou přátelé. "Tím, že jsme přátelé, tak se jedná o duel bez zloby a hořkosti. Prezident Barcelony je velmi milý a přímý člověk, ale líbí se mi, že během zápasu bude trpět. Jinak také já jsem členem takového klubu v Barceloně. On mě jím udělal."

Rozhodčím bude Belgičan Frank De Bleeckere. "Je to velmi dobrý sudí. Nemyslím, že se nechá ovlivnit mediální kampaní. Má velké zkušenosti a podle mě zápas zvládne dobře."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Inter.it/FCInterMilano.com

319x
Související zápas
Středa 28/04/10 20:45
Liga mistrů, Semifinále 2.z
FC BARCELONA
INTER
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy