Mourinho: Nejkrásnější porážka mé kariéry

29/04/10 -

28/04/10 - Nikdo to nečekal, přesto se to podařilo. José Mourinho dovedl Inter do finále Ligy Mistrů. "Dnes jsme byli hrdinové. Vítězství patří všem. Hráčům, kteří dnes hráli, a hráčům, kteří na hřišti nebyli. Také fanouškům, kteří tu byli s námi, a fanouškům, kteří zápas sledovali ve svých domovech."

"Dnes jsme napsali pár stránek, které vejdou do historie. To je něco, co budeme vyprávět svým vnukům, ne novinářům. Dnešek je naprosto výjimečný den."

"Toto je naše party a chci, aby všichni fanoušci přišli na letiště a přivítali tyto chlapce. A chci je také v Římě, kde budeme hrát další finále. Dokážu si představit jejich radost, protože všichni ví, jak to bylo dnes těžké. Bylo to těžké v jedenácti, o deseti už vůbec nemluvím. Toto je nejkrásnější porážka mé kariéry, ale tento tým si zasloužil hrát 0:0"

"Ligu Mistrů jsem už vyhrál, ale dnešní vítězství bylo sladší. Vyhrál jsem finále LM 3:0 a už před závěrečnm hvizdem jsem věděl, že jsem vyhrál. Dnes to nebylo to samé. Nejsem dobrý fotbalista, ale kdybych mohl, nechal bych na hřišti vše."

Oslavný běh a gejzír radosti. Takový byl José Mourinho po závěrečném hvizdu. "Čekalo se, že Barca vyhraje. Ale už na San Siru ji čekalo nemilé překvapení. Potom tu byla ta story s tričky (Hráči Barcelony po ligovém vítězství nad Xerezem přistoupili před fanoušky s tričky, na kterých byl nápis s prosbou o maximální podporu v zápase s Interem.) a další. Věděli jsme, že má soupeř obavy. Museli jsme se vypořádat se zraněním Panděva a díky statečnosti Chivua, který se dokázal připravit na utkání za deset minut. A vyloučení Thiaga Motty. Byl to super zápas."

"Mám radost z toho, že Inter přešel přes Chelsea a Barcelonu a má nyní v Evropě zvuk, ať už LM vyhraje či nikoliv. Fanoušci? Myslel jsem, že bude nemožné vybudovat si podobný vztah, jaký jsem měl s fanošuky Chelsea, ale s fanoušky Interu je to podobné, možná i o kus lepší. Mám nyní italský fotbal radši? Ne, nemám ho rád. Moje budoucnost? Nyní vede má cesta do Říma, Sieny a pak Madridu."

Sen mnoha fans Nerazzurri se mohl stát skutečností díky kompaktnímu výkonu týmu, který se nenechal vyprovokovat ani Lionelem Messim. "Messi je Messi, absolutně výjimečný talent z jiné galaxie," řekl José. "Ale jako jeho spoluhráči, neměli dnes na to."

"Můžu vám garantovat jednu věc. Když se sem zase vrátím se svým týmem, tak se něco stane. Vždy se mi tu něco přihodí. Červená karta pro Thiaga Mottu, v minulosti ji tady dostal Drogba. Thiagovi nebudu nic říkat. S hráči budu mluvit až za nějaký čas. Až opadnou emoce."

"Rohodování De Bleeckereho? Nechci ho soudit. Před zápasem jsem řekl, že rozhodování rozhodčího je mnohem snazší, když mu hráči pomůžou. Myslím, že někdo si dnes mé rady nevzal k srdci ..."

Autor: Michal Müller

Zdroj: Inter.it

727x
Související zápas
Středa 28/04/10 20:45
Liga mistrů, Semifinále 2.z
FC BARCELONA
INTER
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy