Mourinho: Vyžaduji respekt

Mourinho

05/05/10 - Ať už dopadne závěr sezóny jakkoliv, pro Josého Mourinha to bude nezapomenutelný ročník. "Nevyhrát nic není žádné drama ani ostuda, ani pro nás ani pro kohokoliv jiného," řekl "Mou" na předzápasové konferenci před finále Coppy Italia.

"Nejdůležitější je, že jsme pracovali tak tvrdě, jak to jen šlo. Rozdíl mezi vítězstvím a porážkou je malý. Jsme ve finále Coppa Italia, Ligy Mistrů a až do posledního zápasu bojujeme o Scudetto, takže nežádám o respekt. Já ho vyžaduji."

"Ta žena (prezidentka AS Řím Rosella Sensi) může být prezidentkou, může mít i titul z vysoké školy, mohla být od narození předurčená k tomu, aby byla úspěšná, ale měla by nás respektovat. Jestliže získáme tři trofeje, bude to historický okamžik, jestliže dva, bude to velmi dobré. Jestliže nevyhrajeme nic, není to ostuda. Italský fotbal, ironií osudu, bude doufat, že Inter vyhraje v Madridu, aby slavil aspoň nějaký úspěch."

Inter se vrací na Stadio Olimpico. V neděli porazil Lazio a přeskočil v tabulce druhý římský celek - AS. "Minulou neděli nastoupil prakticky ten samý celek jako proti Barceloně," řekl José Mourinho. "Riskovali jsme se Sneijderem a dnes hrát nebude. A ztratili jsme Lucia. Riskovali jsme a nastoupil náš nejlepší tým. Nešetříme hráče na finále v Madridu. Před námi je Chievo a Siena, oba nesmírně důležité zápasy. Vyhrál jsem pět ligových titulů, ale ani jeden nebyl jednoduchý. Vždy jsem říkal, že chci hrát až do posledního zápasu pod tlakem, protože je to lepší než vyhrát pět kol před koncem s dvacetibodovým náskokem."

"Neděle na Laziu byla pro mě těžká. Věděl jsem, že musím vyhrát, protože jinak bych ztratil titul. Hráli jsme na Barceloně a poté přijeli do Říma s otazníky u pár hráčů. Musel jsem tým připravit na těžký zápas. Byl to den pod tlakem. Jestliže tu jsou dva tábory fanoušků, kteří jsou přáteli, je to hezké. Je to běžné všude na světě. Takový je fotbal. Jestliže je mezi fanoušky nějaký problém, není to moje věc. Moji hráči byli pod extra velkým tlakem hraní každé tři dny: Lazio, finále poháru, Chievo. Bez přestávky. Odehráli jsme minimálně o deset zápasů více než ostatní. Je mi do smíchu, když slyším jisté věci."

"Absence Sneijdera? Inter může hrát hodně různými systémy. Vždy můžeme změnit rozestavení, ale Stankovič dokáže hrát na jeho postu. Není to drama."

Nerazzurri se mohou zbavit strašáku pátého května , když porazí AS Řím, ale Mourinho ví, že to nebude procházka (5. května 2002 bojoval Inter v posledním kole na Laziu o titul. Stačilo vítězství, ovšem Karel Poborský dvěma góly zajistil porážku Interu a Scudetto tak získal Juventus. Inter obsadil až třetí místo.). "Kvalita hráčů AS bude rozdílový faktor. Dva roky zpět byli ve hře o titul do posledního kola a v LM si vedli také dobře. Minulý rok nehráli dobře, ale proti nám se vždy vytáhli. A letos, s jejich zkušeností a kvalitou bylo jasné, že budou naším rivalem. Na začátku byli sice hodně pozadu, ale bylo nad slunce jasné, že budou mezi top 4 týmy. Zlepšili se a využili období, kdy jsem byl donucen přestat navštěvovat tiskové konference. A myslím, že všichni víte, proč jsem přestal navštěvovat tiskové konference."

"Je to pro ně hezká sezóna. Jsou ve finále Coppy a mají to štěstí, že hrají na svém stadionu. V Evropské lize, která není tak těžká, když se podíváte na finalisty, AS vypadlo s Panathinaikosem. Ale mimo EL to je pro ně dobrá sezóna."

"Pátý květen? Pamatuji si pátý květen kvůli jedné věci: smrti Napoleona Bonaparte. Dnešní utkání je souboj dvou nejsilnějších týmů v Itálii. Já a moji hráči chceme zvítězit, nic víc. Doufám, že to bude velký zápas pro nás a pro všechny fanoušky Interu, kteří prožívají skvělé období. Interisti chtějí být šťastní a chtějí ukázat svou podporu. Jsou tady v Římě, aby byli šťastní a přijdou na stadion s jedním cílem: vyhrát. Jestliže se to nepovede, nebude to problém. Nebude to konec světa, jestli prohrajeme."

"Když jsem přišel do Itálie, tak mi bylo řečeno, že Coppa Italia není důležitá, že ji hrají hráčí, kteří nenastupují v lize. Svůj první ročník Coppy jsem hrál s důležitými hráči. Myslím, že jsme změnili pohled na Italský pohár. Vždy jsme tuto soutěž brali vážně a vždy jsme nastupovali s cílem dostat se do finále. V Portugalsku, ve Francii a v Anglii se hraje finále na neutrální půdě. Zde se hraje v Římě, ale neděláme z toho drama."

Jestliže Mourinho získá treble. Bude se sám považovat za nejlepšího trenéra na světě? "Ne, již předtím jsem vyhrál tři trofeje v jedné sezóně, takže by to bylo podruhé. Nepovažuji se za nejlepšího." A poté přišla na řadu otázka ohledně setrvání Josého Mourinha v Interu v příští sezóně na 100%. "Ne, ve fotbal není nikdy nic jistého."

Autor: Michal Müller

Zdroj: Inter.it

386x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy