Moratti: Inter má stále hlad

Moratti

19/07/10 - Prezident Interu Massimo Moratti tvrdí, že je nesmysl si myslet, že se Inter po veleúspěšné loňské sezoně uspokojí a zvolní. Treble se italskému klubu doposud nikomu získat nepodařilo, Inter je první.

"Stále mám touhu hodně vyhrávat," říká Moratti. "Tým nemá jiné možnosti, musí myslet jako já." Moratti věří, že nový trenér Rafael Benitez dokáže z hráčů získat to nejlepší.

"Fanoušci musí být trpěliví. Jsme jenom na začátku. Přiznávám, že bych rád do Milána přivezl oba Superpoháry a torfej pro vítěze Mistrovství světa klubu. Bylo by to krásné navázání na loňské tři úspěchy. Získání těchto tří dalších trofejí by ale samo o sobě nestačilo na to, aby se sezona mohla považovat za úspěšnou."

"Předem nic nevzdáváme. Jsme skvělý tým a budeme bránit naši prestiž na všech frontách. Liga i Liga mistrů musí být hrána tím nejlepším způsobem. Benitez je silná osobnost a velký profesionál. Je charakterově jiný než Mourinho, ale to nevadí. Nehledali jsme klon. Jsou to dva odlišní lidé, ale charisma a cíle jsou stejné."

Přestupy? "Doposud se nic nestalo. V dalších čtyř až pěti letech ale budeme muset být rozvážní. Jedná se o finanční otázku. Někdy budeme muset prodávat nebo změnit smlouvy hráčů. V každém případě dnes nejsme nuceni nikoho prodávat nebo ho dokonce prodávat pod cenou. Každý, kdo by tak měl zájem, si musí uvědomit, že zde nejsou žádné prostory pro slevy. Pokud chtějí naše hráče, musí předložit adekvátní nabídku. Pak bude záležet na samotných hráčích. Do teď nikdo z nich neřekl, že chce odejít."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Football-italia.net

401x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2021 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy