Sneijder o scudettu, Zlatém míči a Mourinhovi

Sneijder

01/12/10 - Wesley Sneijder boj o další scudetto nevzdává. Inter je v současnosti v tabulce až pátý a na vedoucí AC Milán ztrácí sedm bodů. "Zvedli jsme se a vyhráli teď dva zápasy v řadě," připomíná Nizozemec výhru nad Twente v Lize mistrů a ligovou výhru nad Parmou. "Teď porazit Lazio, to je to, co se počítá." Římský celek je v tabulce druhý, před Interem má náskok čtyř bodů. Vzájemný zápas se hraje v Římě již v pátek, protože nerazzurri hrají v úterý další zápas Ligy mistrů venku.

"Je jasné, že momentálně o scudettu přemýšlet nechceme, ale vyhrát ho skutečně chceme. Výhra nad Laziem by mohla snížit ztrátu na čelo a hlavně na MS klubů bychom odjeli do Abu Dhabi se vztyčenou hlavou."

Sneijdera osobně zajímá i jiná věc. Magazín France Football a FIFA budou v blízké době vyhlašovat vítěze ankety Zlatý míč. Záložník Oranjes je favorit a i podle sázkových kancelářích má největší šance. Jak to vidí samotný hráč? "Treble, pět gólů na Mistrovství světa, finále... Doufám, že berou v úvahu celou sezonu. Chtěl bych to vyhrát tak jako to vyhrál Cruyff a Van Basten. Rád bych byl zvolený nejlepším fotbalistou světa."

Loňskou úspěšnou sezonu vedl Inter kouč José Mourinho. Sneijder na něj vzpomíná jenom v dobrém. "Jednou mi řekl, Wesley, vypadáš unaveně. Dej si pár dní volno. Jeď někam za sluníčkem se ženou a dítětem. Všichni trenéři vždycky mluvili jen o trénování. On mě poslal na pláž. Tak jsem odjel na tři dny na Ibizu. Když jsem se vrátil, byl jsem připravený zabíjet a zemřít pro něj."

Autor: Lukáš Pekárek

Zdroj: Football-italia.net/FCInterMilano.com

403x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2024 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy