Benitez: Maximálně jsme se připravili

17/12/10 - Benitez

"Sledovali jsme jejich utkání z minulé sezóny africké Ligy mistrů. Mazembe je hodně pracovitý tým, fyzicky silný + tam mají pár šikovných technických hráčů. Těžký soupeř," tak vidí protivníka Interu ve finále Mistrovství světa klubů Rafael Benitez.

"Hrát proti nejlepšímu africkému týmu je důvod k hrdosti. Je to skvělý moment pro Afričany a také pro Inter. Jak se cítím? Chystáme se na finále, které rozhodne o nejlepším týmu světa."

"Dostat se do finále je vždy skvělý úspěch. Dostal jsem se sem s Liverpooolem, prohráli jsme navzdory tomu, že jsme předvedli dobrý výkon. Doufám, že budeme hrát podobně ovšem s jiným výsledkem."

"Trénovali jsme tady jako kdykoliv jindy, studovali jsme soupeře, hráči dostali specifické informace, ujistili jsme se, že je vše do detailu připraveno. Zápas této úrovně vyžaduje maximální přípravu. Jestliže se nám podaří vyhrát, půjdeme do dalšího roku úplně v jiném psychickém rozpoložení."

Jedinou kaňkou na semifinálovém vítězství bylo zranění Wese. "Wesley zítra nenastoupí, ale Eto´o je v pořádku. Maicon včera trénoval v pohodě, dnes večer máme ještě jeden trénink. Uvidíme."

Inter a Mazembe jsou týmy z dvou různých kontinentů, ale v jejich týmech je mnoho cizinců. "Jsme Internazionale, máme tu hráče z mnoha různých zemí. Soupeř investoval hodně peněz do kádru, doplnil domácí hráče zahraničními. Ale jádro klubu je tvořeno africkými hráči. Musíme k zápasu přistoupit hodně obezřetně, nedělat chyby. Maximálně se koncentrovat."

Autor: Michal Müller

Zdroj: Inter.it/FCInterMilano.com

352x
FC INTER MILANO - Cechia nerazzurra (Version 9.0)
© 1998 - 2023 fcintermilano.com / redakce@fcintermilano.com
Stránka českých a slovenských fanoušků italského fotbalového klubu Inter Milán / Unofficial fan site
Kopírování textů, zveřejňování a jakékoliv další použití na internetu je povoleno pouze s uvedením zdroje www.fcintermilano.com.
Privace Policy